Wpis z mikrobloga

Dla osobówek, prędkość dzielona na 2. Dla przykładu 100 km/h / 2 = 50 m. odstępu.


@ominius: No trochę bym się kłócił. Jadąc krajówką sądzisz, że 50m to wystarczający odstęp? To jest połowa odległości między słupkami przy drodze.
Bardziej do mnie przemawia metoda 3 sekund - Twój przód ma być po trzech sekundach nie dalej niż tył poprzedzającego Cię samochodu w danym momencie. Protip - wypowiedzenie "normalnie" trzycyfrowej liczby trwa mniej
@hphp123: @Hans_Olo: @Hans_Olo: @AryanWonderBoi: @lesny-demon: Jakie gwałtowne hamowanie, jakie #!$%@?ństwo, czy wy #!$%@? ślepi jesteście? No cholera wie co gość chciał zrobić, pewnie się zastanawiał czy jechać prosto czy skręcić, ale #!$%@?ł światłami stopu dobre 6-7 sekund przed kolizją. 0, ZERO winy czy głupoty hamującego, OP chyba w telefon się gapił zamiast przed siebie.
@PrawieJakBordo: @DzonySiara: @Trelik: Oo widzę znafcy tematu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Sytuacja podobna do nagłego hamowania bez wyraźnej przyczyny przez szeryfów drogowych na trasach szybkiego ruchu. Kierujący seatem bez włączonego kierunkowskazu oraz wyraźnej przyczyny mijając odcinek drogi służący do skrętu zaczął hamować. Tym samym nie dostosował się do art. 19 ust 2 pkt 2 oraz art. 3 ust 1 ustawy prawa o ruchu drogowym. Natomiast
@CinuLNS: takie są przepisy w krajach zachodnich i są one egzekwowane. W Polsce to nie istnieje dlatego odnoszę się do zachodnich norm.

Zaznaczam że jest to minimalna odległość a nie obowiązkowa. Można jeździć z większą.
@dolchus: według polskich przepisów zawsze gdy zblizasz się do skrzyżowania należy zachować szczególną ostrożność. Kierowca ciężarówki nie zachowaj ani prawidłowego odstępu ani szczególnej ostrożności.
@ominius: Napisałeś "bezpieczną odległość", a nie "bezpieczną odległość według jakiegośtam prawa" - to nie jest bezpieczna odległość. Przy 100km/h pokonasz te 50m w jakieś 1,5 sekundy. Odlicz sekundę na reakcję i zostaje Ci pół sekundy - o ile w tym czasie zwolnisz?
@Trelik a ten z tego Seata to ja nie wiem na co on liczył. Chyba nie ogarnął, że mimo wszystko ma pierwszeństwo przejazdu. Spanikował i zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Mimo wszystko wina nagrywającego, który nie dostosował odległości do samochodu z przodu. (,)
@ominius: Według obecnie obowiązujących przepisów to podałem wyżej szczegółowo artykuły ustaw które stanowią kto za co i dlaczego odpowiada. Pobierz sobie ze strony ISAP w pdf te dwie ustawy i przeczytaj co te artykuły znaczą wtedy pogadamy koleszko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
kurła, ja to zawsze 4-5 razy większa odległość za kimś niż na filmiku


@SynuZMagazynu W Polsce zachowasz dystans to z miejsca się wbombie kilka samochodów nawet ryzykując życiem czołówkę :F
Albo ile razy na zderzaku ktoś siedzi tak że sam mam ochotę zabawić się w szeryfa i przyhamować :/

@Trelik No ale jak się to rozstrzygnelo ostatecznie? Ja bym z tym zawalczył bo to ma znamiona wręcz wymuszenia odszkodowania że strony typa.
@Trelik tak tylko powiem jak to wygląda w kraju w którym są normalne przepisy. W UK w takiej sytuacji, gdy hamujesz bez powodu jak seat, jesteś współwinnym. Jak ten z tyłu mógł się tego spodziewać gdy siedzi wysoko i widzi co się dzieje przed nimi więc wina powinna być po 50/50.
@Trelik: Jak mnie wnerwiają tacy ludzie co siedzą tylko komuś na dupie. Miałem takiego za sobą raz na A2, cały czas na lewym pasie siedział mi na dupie mimo, że jechałem normalnie 130-140 wyprzedzając innych. Nagle trafiło się awaryjne hamowanie, puściłem awaryjne światła, myślałem że mi w dupę wjedzie - na szczęście zdążył odbić na pas zieleni. Szczęścia w tym było sporo, bo pamiętam że prawy pas był zamknięty, dostępne tylko
ja #!$%@?, 2-3 długości samochodu odstępu, a według wykopków siedzisz na dupie xD


@lesny-demon: jako, że kamery samochodowe mają szeroki kąt nagrywania (powiedzmy 140-160 stopni) to to się wydaje daleko. Jak się zatrzymuję metr za kimś, to na kamerze wygląda jakby miałoby się jeszcze jakieś sejczento spokojnie zmieścić.
@Trelik: Przegląd w Polsce XD
No nawet jeżeli wszystko było sprawne to i tak brak odstępu zrobił swoje. Nie jestem święty, bo sam jeździłem na dupie, ale od dłuższego czasu staram się liczyć 2s odstępu. Na filmiku może jest z sekundę.
@Trelik: Ale rak w komentarzach. Ludzie to tutaj chyba "siedzenia na dupie" na oczy nie widzieli. Fakt, nie zachowałeś bezpiecznego odstępu, nie wziąłeś pod uwagę mokrej nawierzchni i zapomniałeś, że na drogach też są pajace, którzy potrafią na drodze z pierwszeństwem z dupy się zatrzymać, no ale nie było to siedzenie na dupie, na 1-2 metry, że możecie sobie w oczy patrzeć.

Natomiast hamujący w Seacie, to po prostu debil i
Podejrzewam, że koleś nie był pewny czy ma pierwszeństwoi i zatrzymał się na wypadek jakby ten z przeciwka je miał.


@spunky: albo jechał z kimś, kto mu drogę tłumaczył. Najgorsi są piloci bez prawka, dla nich samochód skręca w miejscu i to z każdego pasa. Nie można ulegać, najwyżej będzie nawrotka. Takie nieprzemyślane manewry kończą się jak na filmie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Abra_Kadabra: co Ty bredzisz xD równie dobrze coś mu tam mogło wyskoczyć, auto mogło się zepsuć czy nawet mógł się poczuć gorzej a to zasranym obowiązkiem nagrywającego jest utrzymać taki dystans, żeby spokojnie wyhamować.