Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 163
#design #handmade #remontujzwykopem #pixelart bo #pixelgarden
No hej mireczki. Chciałem się pochwalić ponad tygodniem pracy nad "Pixel garden". System kosztuje 800pln za metr kwadratowy więc wewnętrzny Janusz kazał mi kombinować. Oczywiście kwiaty się rozrosną i będzie całkiem inaczej. Trochę kwiatów jeszcze dojdzie- to jest taki starter pack. W komentarzach trochę z procesu twórczego
Pobierz pasczakk - #design #handmade #remontujzwykopem #pixelart bo #pixelgarden 
No hej mire...
źródło: comment_9ZR5UT8J1cs3VVHC2yl2x8DcUKY5SPUK.jpg
  • 63
@pasczakk: A jak to dokładnie jest podlewane? Woda jest wylewana do tej rury i rośliny chłoną dołem doniczki czy jak to?
Generalnie patent ciekawy ale chętnie zobaczę efekt za jakiś czas bo póki co jest biednie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pasczakk jak dla mnie fanatyka roślin zielonych, źle dobrane.. będzie misz masz tam, dużo pnących, i paproci które zostawiają sporo syfu.
ale tak ogólnie fajna sprawa jeśli chce się mieć dużo zieleni :)
najgorsze to utrzymanie roślin w temp, i wilgotności plus nasłonecznienia jakie potrzebują żeby się dobrze rozwijać. ale pokazuj na wykopie efekty, będę obserwował :)
@pasczakk a rośliny pod jedno PH dobierałeś? Za niedługo będzie tam zgnilizną walić, więc od razu zakup odpowiednie nawozy i preparaty do wody.
I wydaje mi się, że jednak będziesz musiał kupić koszyczki do hydroponiki, bo te doniczki mają za mało otworów.
Przerabiałem ten temat. Powodzenia z uprawą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShpxLbh: to nie jest ostateczna kompozycja roslin- na tą chwilę jest rozmieszczone w miarę równomiernie żeby wszystkie miały równy dostęp do światła. Docelowo "Pixel garden "pozwoli mi dowolnie przerzucać rośliny tworząc kompozycje.

@yoger: myślałem nad tym ostatnio i będę robił drugi odpływ z każdej rury na zaworze. Będę podlewał rośliny raz na jakiś czas a następnego dnia opróżniał rury ze stojącej wody. Jeśli będzie za mało dostępu wody to zmienię
@pasczakk: Przykro mi, ale to nie pomoże - ja miałem mniej roślin - około 20/24, zdecydowanie większe spadki na rurach, więc woda w nich nie stała, tylko spływała do zamkniętego pojemnika (około 40-50 litrów). Mimo to woda po jakimś czasie zmętnieje, będzie zawierać związki organiczne, będziesz miał śluz w rurach i na pojemniku, to będzie po prostu czuć. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało.