Wpis z mikrobloga

Szukam rowera do 2k, służącego do zwykłej jazdy po tak naprawdę każdym terenie ale głównie po asfalcie/ścierkach rowerowych. Będę nim robił trasy do pracy (11km) i czasem jakieś wypady gdzieś dalej. Nie mam o tym kompletnie pojęcia wiec na co patrzeć, gdzie kupować, czego unikaćv #rower #rowerowyrownik #rowery #kiciochpyta #rowerowywroclaw
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drgamidyga: Unikaj wąskich opon chyba, że lubisz się denerwować za każdym razem, gdy trafisz na łachę piachu. Unikaj też hamulców V-breake, tarczowe są o wiele lepsze bo nie zapychają się błotem ani śniegiem a wykrzywienie obręczy koła nie sprawia, że klocki ocierają o obręcz. Najlepszy rower do normalnej jazdy to jakiś niesportowy góral. Dobry byłby też pewnie gravel na grubych oponach ale gravele są obecnie modne a przez to drogie.
  • Odpowiedz
@PanDzikus: Pare lat temu troszkę piasku vs rower szosowy prawie mnie zabiło bo na szczęście skończyło się na operacji ręki i szyciu głowy xD nie sportowy góral hmm, masz link do gravela wartego uwagi?
  • Odpowiedz
@drgamidyga: Warty uwagi jest Marin Four Corners czy Breezer Radar Expert ale one kosztuję po jakieś 3500 zł i obecnie chyba nie ma żadnego gravela na grubych oponach, który kosztowałby do 2000 zł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wujcio_dobra_rada: albo raty ja tak robię. Jak masz jakąś kasę dajesz zadatek i reszta na raty. Dokładnie tak kupiłem swój pierwszy i drugi rower. Myślę że jak masz 2k i weźmiesz resztę na raty do spokojnie stowe ogarniesz miesięcznie
  • Odpowiedz
  • 0
@drgamidyga Jeśli nie potrzebujesz amortyzatorów (które w tej klasie cenowej i tak są bez sensu) i baranka, to przemyśl rower typu fitness. Ja kupiłem w salonie Kross Pulso 2.0 za okrągłe 2k. Oryginalnie ma slicki, ale wchodzą opony terenowe nawet do 40mm.
  • Odpowiedz