Wpis z mikrobloga

Miałem nieprzyjemność jechać koleją przez Katowice dzisiaj, no ale przynajmniej w drodze posłuchałem sobie troche mądrości kapitału społecznego mojej ojczyzny:
-generalnie Niemcy #!$%@?śmy teraz z palcem w dupie, co z tego, że oni są w TOP10 Global Firepower Ranking, a my nie.
-Rosję moglibyśmy #!$%@?ć razem z Amerykanami.
-no i oczywiście już niedługo muslimy zaleją całą Europę i tylko my przetrwamy (ten bon mot akurat słyszę od 10 lat)

#katowice #defilada
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@madry_i_mieciutki: śmiejesz sie z mądrości "januszy" a sam je wypisałeś xD swoją wiedzę wziąłeś z rankingów tych taki kilkaczy na YT, prawda? Te rankingi robi się na różnych pdstawach i niemcy nie są w praktycznie jakimkolwiek w pierwszej 10, a pierwszej 20. natomiast Poslka w większości rankingóww zajmuje pozycje tuż za niemcami lub zdażają się i takie gdzie jest przed

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tom-smy: w defiladach biorą udział ilości reprezentacyjne. Warto wpisać w Google struktura wojska polskiego i zobacz ile sztuk wozów przypada na poszczególne warstwy.
  • Odpowiedz
@William2290: @madry_i_mieciutki: Z tym, ze nikt nie wspomniał w ważnej rzeczy. Może i armia niemiecka nie jest teraz jakaś potężna ale gdyby chcieli kogos zaatakowac - np nas to przełączają gospodarkę w „tryb wojenny” i w krótkim czasie maja najmocniejszą armie w Europie, jedna z najmocniejszych na swiecie, a my co mamy? Wtedy zjedliby nasz kraj w 2 dni.
  • Odpowiedz