Wpis z mikrobloga

@anonymous_derp: ej ale wiesz, że dieta carnivore polega nie tylko na jedzeniu mięsa ale dużej ilości podrobów itp. aby dostarczyć sobie mikroelementów? Jedzenie samego mięsa to nie jest dobry pomysł.
@qusk: Ta dieta polega na jedzeniu wyłącznie produktów zwierzęcych, a co do konieczności podrobów to nie ma żadnego konsensusu. Są frakcje za i przeciw, a ja bardziej przychylam się do frakcji opcjonalistów. Mikroelementy w mięsie szkieletowym są. Zresztą, jem czasem wątróbki, względnie inne organy (nerki, żołądki, mózgi, itp.) oraz jajka, które są de facto kompletnym kurczakiem, więc nie narzekam na brak mikroskładników.

Zauważ również, że ludzie, którzy jedzą jakieś 70% roślin
@anonymous_derp: wiem na czym polega ta dieta i nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem.
Po prostu w twoich postach widzę same mięsa stąd moje pytanie.
Generalnie jeśli tak się odżywiasz od dłuższego czasu i jest OK - nie masz problemów z niedoborami, czujesz się dobrze i Twoje nerki nie mają nic przeciwko - to oczywiście się nie czepiam :)
Ile mniej więcej białka na dobę spożywasz?
@anonymous_derp: Robisz ta diete, zeby schudnac, czy jestes jakims teologiem swojej diety i uwazasz, ze to jedyny sensowny sposob zycia?

Ja odchodze od miesa, jem raz dziennie niewielka ilosc albo w ogole. Do tego nie uzywam soli, a ty sypiesz do kazdego posilku. Nie wiem, czy zyjesz zdrowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kisne, jak widze ludzi, ktorym nie wsmak konserwanty, ale herbate i kawe tylko z 5
@RatKing: Robię tą dietę, żeby być dobrze odżywionym (mięso) i nie być chorym metabolicznie (restrykcja węglowodanów). Nie jest to jedyny sensowny sposób odżywiania, ale zasadniczo jedyny, który ma szansę dać mi to, czego chcę. Ktoś może np. mieć w dupie dobre odżywienie, i chcieć tylko nie cierpieć na masę chorób cywilizacyjnych na starość. Ktoś inny może tylko chcieć mieć siłę w łapie. A ktoś inny ma w dupie zdrowie i długowieczność,
@RatKing: W największym skrócie: współczesne jedzenie - przemysłowa dieta mieszana, tłuszczowo-węglowodanowa. Jemy jego za dużo, stajemy się wewnętrznie otyli, i kisimy się w sosie glukozowo-insulinowym.

W trochę mniejszym skrócie:
Współczesna dieta ma szereg właściwości, które szkodliwie wpływają na zdrowie, poprzez nadkonsumpcję. I nie można tutaj winić konkretnego człowieka, że je więcej, niż powinien, kiedy całe sztaby ludzi na całym świecie głowią się nad tym, jak zrobić, żeby kupił jeszcze jedną paczkę
@anonymous_derp: było postowane nawet na głównej widziałem wyniki badań, po 2-3 latach wychodzi
na początku jest poprawa bo zrezygnowałeś prawdopodobnie z junk food, słodyczy czy innych rzeczy, ale ten nadmiar cholesterolu, ogólnie tłuszczu i soli, powoduje problemy z układem krwionośnym, zwęża się światło tętnic