Wpis z mikrobloga

#matura #biologia #chemia #nauka #studia #medycyna #gownowpis #gorzkiezale

Sprawa mi się skomplikowała życiowa, dlaczego?
Byłam nastawiona na wojsko, ukierunkowałam się na to. A teraz widzę że wzrok słaby no to trzeba zmienić branże:)

Jeszcze rok i matura. Chciałam zdawać z historii i geografii a w zaistniałej sytuacji zmieniam na biologię i chemię. Starczy mi rok czasu? Systematyczność to podstawa. Rozszerzenie w szkole mam geografie a byłam na biologii (taka zajawka była na wojsko plus baba mnie lubiła, wyszło jak wyszło hur dur). Nie opłaca mi się zmieniać przedmiotów bo chyba już nie mogę, obydwa bardzo dobrze mi szły. Chemię załatwię będę chodzić na zajęcia w szkole plus w domu ogarnę.
Dam radę?

Chęci są i dobre nastawienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StopMakingStupidPeopleFamous @StopMakingStupidPeopleFamous zresztą po korekcji laserowej pierwszy miesiąc raczej ciężko cokolwiek ogarnąć (najlepiej dużo spać, no i ewentualnie audiobooki) ale godziny przed książką odpadają. Zresztą przy takiej wadzie to efekt nie będzie Wow za taką kasę. Ale jak się zblizysz do -5 to zdecydowanie polecam, jakbyś wygrał inne życie.

Ps. Nie polecam wyjazdowych operacji, bo w sytuacji komplikacji nie wiadomo gdzie szukać pomocy. Często lekarze nie chcą opiniowac po innym
  • Odpowiedz
@Arado-Akbar: Zbiór Witkowskiego starczy? Kupuję biologię i chemię. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami dla kandydatów na uniwersytety medyczne i kierunki przyrodnicze zdających maturę. 2002-2020. Za 230 zł, warto?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hiobe: nie, nie i nie XD matury obecnie wyglądają zupełnie inaczej niż państwo witowscy by sobie tego życzyli, o personie (zbiory dla kandydatów) z zadaniami z matur z 1988 nie wspominając. Kup sobie do obu przedmiotów repetytorium, kiedyś fajne miała nowa era, bo i tak więcej niż jest w podstawie programowej dać nie mogą. Do tego były też takie zbiory zadań z nowej ery, one są układane jak matura. I
  • Odpowiedz
@Hiobe: jeśli byś chciała jakieś rady to mogę poopowiadać co było dla mnie mega mega przydatne a czym w ogóle nie zawracać sobie głowy, by napisać wystarczająco dobrze na lek/stomę (ʘʘ)
Ogółem to były najluźniejsze trzy lata w moim życiu, w gimnazjum więcej historii kułam żeby jako tako gimnazjalny napisać niż biolki i chemii w liceum XD
Ciągle byłam spokojna o moją maturę z biologii i
  • Odpowiedz