Wpis z mikrobloga

#matura #biologia #chemia #nauka #studia #medycyna #gownowpis #gorzkiezale

Sprawa mi się skomplikowała życiowa, dlaczego?
Byłam nastawiona na wojsko, ukierunkowałam się na to. A teraz widzę że wzrok słaby no to trzeba zmienić branże:)

Jeszcze rok i matura. Chciałam zdawać z historii i geografii a w zaistniałej sytuacji zmieniam na biologię i chemię. Starczy mi rok czasu? Systematyczność to podstawa. Rozszerzenie w szkole mam geografie a byłam na biologii (taka zajawka była na wojsko plus baba mnie lubiła, wyszło jak wyszło hur dur). Nie opłaca mi się zmieniać przedmiotów bo chyba już nie mogę, obydwa bardzo dobrze mi szły. Chemię załatwię będę chodzić na zajęcia w szkole plus w domu ogarnę.
Dam radę?

Chęci są i dobre nastawienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 30
  • Odpowiedz
  • 1
Dlaczego tak późno pisze. Lepiej jest chyba teraz się obudzić i coś zacząć ogarniać niż przy deklaracji wyboru przedmiotu na maturze. Xd
  • Odpowiedz
@Hiobe: no ogólnie wszystko się da, tylko jeśli masz w tym roku szkolnym maturę, to czasu jest faktycznie mało, będziesz musieć rypać zadaniami z bioli i chemii. No i pewnie będziesz zmuszona olać inne przedmioty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kamzam: No jestem na to przygotowana wzięłam już to pod uwagę, ale szczęście mam takie ze mamy historie i społeczeństwo i na luzie ma się piątkę.

Plus to liceum w małym miasteczku jedna klasa i wszystkim podwyższają oceny ( ͡° ͜ʖ ͡°) a liczy się bardziej wynik maturalny niż świadectwo :))
  • Odpowiedz
@Hiobe: zastanów się czy warto ryzykować, zazwyczaj łącznie trzeba ponad 170% z rozszerzeń żeby dostać się na lekarski/stomatologię, chemia to jeszcze ale biologia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Jeszcze jedno!
Ktoś się orientuje jaki mieć najlepiej wynik procentowy?
Będę składać papiery raczej do Poznania i Wrocławia...
  • Odpowiedz
  • 0
@Arado-Akbar: Warto ryzykować, niż pójść do woja mieć takie przedmioty jak historia (co jest dla mnie proste, mieć wysoki wynik) i dostać na początek odpowiedz nie, bo ma pani słaby wzrok i nie łapie się pani w kategorie. Już lepiej do czegoś się przyłożyć i może się udać :))

Dzięki nie widziałam (ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 0
@StopMakingStupidPeopleFamous: Dobrze ze teraz się obudziłam i się wezmę, gorzej by było obudzić się po maturze. Lepiej wcześniej wiedzieć, moim błędem było olanie drugiej klasy teraz trzeba się przyłożyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Hiobe: tak, masz rację, że lepiej późno niż wcale. Korekcja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem, jednak mimo wszystko jest to ingerencja i zawsze pozostaje cień szansy, że mogą być skutki uboczne. Niestety twoja wada jest na pograniczu, jest na tyle spora, że przeszkadza w codziennym życiu, ale na tyle mała, żeby podjąć ryzyko operacji. Dobrze, że jesteś świadoma, pozostaje mi życzyć Tobie powodzenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Arado-Akbar ja bym powiedziała, że raczej chemia może być ciężka, matura z biologii to w moim przypadku (2007) to był banał- też zdecydowałam się zdawać rok wcześniej i chodząc na zajęcia z rozszerzonym biol-chemem z biologii (moja klasa skończyła biologię po pierwszej klasie) spokojnie narobilam materiał. Oczywiście jeżeli Cię to interesuje.
  • Odpowiedz
@zrobie_tu_porzadek_: wszystko zależy od arkusza i stanu wiedzy maturzysty ¯\_(ツ)_/¯, piszę z doświadczenia mojej szkoły gdzie wyniki i poziom nauczania z chemii były dużo wyższe niż z biologii,
tak samo w kraju chyba było ale nie sprawdzałem tego
Wiadomo, że jak ktoś jest zdolny i się przyłoży to nie będzie to wielkim problemem
  • Odpowiedz