Wpis z mikrobloga

@oxymirek: grupy polaków za granica to jest jakiś żart, szczególnie w UK gdzie co raz pojawiaja sie pytania o prace bez języka i ludzi odrzucaja najwieksze kołchozy pracy bo sa jakies "testy" gdzie trzeba sie podpisac i zaznaczyc krzyzykiem 3 pytania. Glownym produktem sa papieroski z rosji i wóda podpisane że coś innego sprzedaja xD ptasie mleczko jest najdroższym barterowym dobrem (widzialam gdzie typ oddawal rower za 2x ptasie mleczko). P0lki
@jasmithia xD w Brnie też jest tak coraz częściej...jak przyjeżdżałem tu 6 lat temu to Polaków było niewiele, pracowali w korporacjach, była jakaś tam kulturka i wsparcie na takich grupach...potem Czesi zaczęli sprowadzać Polaków do fabryk, pakowania perfum itd... no i się zaczęły cyrki xD "chce jakoms prace z noclegiem ale zeby duzo nie pracowac" albo "poleci ktoś polskojęzycznego dentystę" (w Brnie #!$%@?...w Czechach" albo ból dupy że w urzędzie imigracyjnym mówi
@oxymirek: polskojezyczne wszystko, w UK nie problem bo gdzie nie pójdziesz to masz polskie sklepy i specjalistów ale to jest troche śmieszne że polacy przyjeżdzaja za granice i dalej żyja w swoim homogenicznym świecie bez języka. Polskich sklepów jest z 5-6, lekarzy też w #!$%@?, polskie szkoły weekendowe, prawnicy itp. Niby tak dużo ale coś załatwić z polakami to troche dramat. Rumun czy pakistaniec przyjezdza do UK i ma 0 języka
@jasmithia nie wiem czy staliśmy się tak wygodnym narodem, czy się w dupach poprzewracało czy coś. Polacy przecież byli znani jako bardzo zaradny naród...a teraz zagranicą to nawet polskojęzycznego fryzjera poszukują, bo inaczej się nie dogadają a ciężko pokazać zdjęcie w telefonie jaką się chce fryzurę xD
@jasmithia rower za 2 ptasie mleczko to nie jest zła cena. Używane marketowe składaki często ludzie oddają za darmo albo wywalają. W miastach studenckich rower za piwo znajdziesz bez większego problemu.
taaa... miesiąc zagranico i już z amerykańskim akcentem "psheprasham, ja zapomniałem jak był po polsku October" xD


@oxymirek: czemu sie dziwisz? amebie ogarniecie 2 jezykow przekracza zdolnosci intelektualne.