Wpis z mikrobloga

@mielonkazdzika: Dla mnie jedyny plus z tego brexitu (poza mozliwym zablokowaniem konkurencji na rynku pracy z eu:), solidne tapniecie na rynku nieruchomosci, mozliwe dziesiatki tysiecy £ do zaoszczedzenia:). Oczywiscie to przy zalozeniu ze nie strace pracy w recesji - wzroscie bezrobocia, ale wtedy tez lepiej nie miec domu i moc szybko sie ewakuowac.
Codziennie trace £ na ultraniskich stopach % od lat utrzymywanych dla podtrzymania kroplowki dla property martket wiec nie
@Jofiel: W 2009 (swiatowy kryzys, Lehman brothers itp) spadly chyba o okolo 20% srednio, agenci nieruchomosci gonili potencjanych kupujacych na ulicy:). Potem oczywiscie znowu rozkrecili banke, place nominalnie i realnie marnie rosly to obnizyli stopy % prawie do 0 zeby ludzie mogli zadluzyc sie na wiecej i licytowali sie na rynku nieruchomosci kto zaplaci wiecej, ladnie dzialalo az do 2016 i glosowania. Zobaczymy jak teraz bedzie
@mielonkazdzika: Jesli dom kupiony do mieszkania to aktualna cena nie jest taka wazna, chyba ze chcesz (musisz) sprzedac - zmiana pracy/up sizing. Wyglada na to ze rzad w uk przykreca srube spekulacji (zmiany dla rynku Buy to let) i bardzo dobrze, dla mnie nieruchomosci powinny byc glownie do mieszkania, jak ktos chce pospekulowac to zapraszamy na gielde:) ale te zerowe % tak namieszaly na rynkach ze nie wiedzia teraz jak to
@mielonkazdzika: Mnie to trochę śmieszy twierdzenie, że jak kupiło się dom, to się bardzo ryzykuje, bo cena może spać. Jak na razie, to cena cały czas rosła, więc nawet jak spadnie do poziomu, za jaki się dom kupiło, to i tak jest się do przodu, bo mieszkać gdzieś trzeba, a wystarczy przeliczyć sobie ile oddałoby się landlordowi przez ten czas i porównać to do tego ile spłaciło się kapitału. UK to
@Zaxx: tu generalnie chodzi o 'przeinwestowane' nieruchmosci ktore najbardziej straca na wartosci. W twojej okolicy sa domy za 300k ale tez kilka wypasionych za 400k. W czasie crunchu te pierwsze straca powiedzmy 10% natomiast te drozsze zleca duzo bardziej gdyz ktos kog9 bedzie stac przeniesie kapital do lepszej dzielicy/bogatszego terenu ...tak dziala property ladder w czasie kryzysu