Wpis z mikrobloga

Panowie dziś była u mnie policja w sprawie ściągniętego w kwietniu z torrentów albumu "Kękę- To tu". Przyjechało 2 panów i policjantka z nakazem zarekwirowania sprzętu podłączonego do mojej sieci i zabrali mi komputer stacjonarny oraz telefon. Rozmawialiśmy z godzinę czasu na ten temat mówię im, że jestem fanem tego rapera, pokazałem im nawet wszystkie oryginalne płyty od niego co kupiłem ale jak mam być szczery to ściągnąłem sobie też tą płytę żeby mieć na telefonie do pracy jak słucham. Wiem, że #!$%@?łem po całości bo teraz jak sobie pomyślę o konsekwencjach tego to nie powiem ale się bardzo stresuje. Na dysku posiadałem wiele filmów ściągniętych z torrentów ale policja mi mówiła, że biegły będzie się kierował bardziej tym albumem co było napisane na nakazie. Wiecie jakie mogą być tego konsekwencje bo nie wiem kiedy się sprawa wyjaśni a ja już z nerwów nie mogę spać ;(?
  • 85
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciachostko: nigdzie tak nie stwierdziłem, po prostu niektórzy artyści są #!$%@? w tym co robią o tyle. Rozumiem, że jak powiem, że Mandaryna jest #!$%@? to mnie wyśmiejesz xD Beka z takich białych rycerzyków
@PienieznyWieprzZMlotemBojowym: Muzykę i filmy można ściągać bez problemu, ale przez torrenty udostępniasz innym co już jest nielegalne(coś w stylu nadawania gali KSW na youtube).

@onemore: Teoretycznie grozi ci do 2 lat jeśli pamięć mnie nie myli, ale nie dostaniesz nawet zawiasów więc luzik. Maks co dostaniesz to pewnie 500zł kary. Nie przyznawaj się. Jeśli masz ich oryginalną płytę a najlepiej jeszcze paragon/dowód zakupu z wcześniejszą datą to mów, że nie