Wpis z mikrobloga

Panowie dziś była u mnie policja w sprawie ściągniętego w kwietniu z torrentów albumu "Kękę- To tu". Przyjechało 2 panów i policjantka z nakazem zarekwirowania sprzętu podłączonego do mojej sieci i zabrali mi komputer stacjonarny oraz telefon. Rozmawialiśmy z godzinę czasu na ten temat mówię im, że jestem fanem tego rapera, pokazałem im nawet wszystkie oryginalne płyty od niego co kupiłem ale jak mam być szczery to ściągnąłem sobie też tą płytę żeby mieć na telefonie do pracy jak słucham. Wiem, że #!$%@?łem po całości bo teraz jak sobie pomyślę o konsekwencjach tego to nie powiem ale się bardzo stresuje. Na dysku posiadałem wiele filmów ściągniętych z torrentów ale policja mi mówiła, że biegły będzie się kierował bardziej tym albumem co było napisane na nakazie. Wiecie jakie mogą być tego konsekwencje bo nie wiem kiedy się sprawa wyjaśni a ja już z nerwów nie mogę spać ;(?
  • 85
  • Odpowiedz
@onemore Zarzutka. Już widzę jak Policja ściga typa to ściągnął jeden album. Kara była by niższa niż całe dochodzenie. Takich "piratów" to oni w dupie mają. Mojej koleżanki znajoma z pracy miała pukanie do drzwi o 6 rano z tym że darła jakieś sezony polskich seriali i filmy. Bylo dużo tego. Kara 14k zł. Najlepsze, że jest pracownikiem państwowym ( ͡º ͜ʖ͡º) oczywiście nie było ani
  • Odpowiedz
Dziś zadzwoniła do mnie policjantka ta co była u mnie wczoraj w domu i zapytała czy była by możliwość abym podjechał jutro na komendę wiadomo w jakiej sprawie. Powiedziała mi, że muszę zostać przesłuchany w tej sprawie jako podejrzany ale to normalne przy tego typu czynnościach i powiedziałem, że nie ma sprawy zaraz po pracy przyjadę na komendę. Mówiła, że tak jak mi wczoraj w domu mówiła rozmawiała z prokuratorem i z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@onemore: Dobry B8 na przestraszone dzieciaki.
Jedyne co te głupie firmy w Polsce robią to wysyłanie pism ugodowych i większość idiotów płaci. Nie było nigdy w Polsce wyroku w sprawie torrentow i udostępniania tam.
Ciężko udowodnić.udostepnianie jednej osobie gdyż udostępniasz jedynie część pliku w formie hasha.
Policja w momencie podejrzenia, jak dostanie nakaz i zabierze PC to później ścigają za zcrackowane programy, gry i windowsa gdyż tu posiadanie już jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Amorfly Sprawa zostanie raczej umorzona ale jeszcze do dnia dzisiejszego nie ma werdyktu sądu, to już się dawno zrobiło śmieszne jak działa nasz system. Byłem na policji już 4x zeznawałem i podpisywałem, że się do wszystkiego przyznaje. Prokurator z panią policjant prosili abym przyjechał jeszcze raz i podpisał zmianę zeznać na taką aby sąd przystał na umorzenie i abym podpisał że zrobiłem to wszystko nieświadomie itp. Już jestem na ostatniej prostej
  • Odpowiedz
@harborger: Witam. Dwa tygodnie temu zgłosiłem się do prokuratury po odbiór komputera i telefonu. Sprawę w sądzie miałem 6 listopada lecz stawiennictwo było nie obowiązkowe a ,że nie mogłem akurat wtedy być w sądzie to nie usłyszałem wyroku. Do dziś czekam na list z sądu jaka byla decyzja. W każdym bądź razie sprzęt odzyskałem
  • Odpowiedz