Wpis z mikrobloga

@gien:

Fajne, ale trzeba by rozwiązać problem kieszonkowców, brudasów, meneli i ćpunów.

Przecież jeżeli mówimy o poruszaniu się prywatnymi autami też trzeba rozwiązać ten problem, a to tylko rowerzyści, do tego jeszcze piesi, piraci, zawalidrogi itd.
@lewoprawo: uwielbiam ten obrazek, bo dowodzi ograniczenia umysłowego ludzi, którzy go wymyślili. Tacy patrzą na transport ludzi jak na przewóz gruzu albo bydła: byle jak najmniejszą objętość w przestrzeni publicznej zajmowali.
Kompletnie im wisi: elementarny komfort przemieszczania, potrzebny czas oraz stopień uciążliwości przemieszczania się i załatwiania swoich spraw, jaki oferują różne środki transportu.
@lewoprawo: Chętnie bym jeździł komunikacją zbiorową, ale dla mnie nie funkcjonuje ona jak należy i nie zawozi mnie tam gdzie chcę i kiedy chcę. Mieszkam w stolicy, do pracy mam w prostej linii 5km (6km pieszo/rowerem, 8km autem) i komunikacją jestem w stanie dostać się do pracy najszybciej w 45min, rower lub samochód to za to 15min od wyjścia z domu. Zrozumiałbym jeszcze gdybym pracował na jakimś #!$%@?, ale to dość
W autobusie to tak z 13 osób jedzie, reszta to powietrze. To dostosowałem obrazek aby się zgadzało z realiami.

w kzkgop cena biletu na dwa miasta: 3,8zł
cena paliwa za dojazd: ~5zł

- jadąc autem więcej niż w 1 osobę, wychodzi taniej
- auto wymaga napraw, przeglądów, oc
- w aucie nie jedzie się z dziwnymi osobnikami
- w aucie nie śmierdzi menelem
- autem jest szybciej
- auto ma udogodnienia w
Pobierz robid - W autobusie to tak z 13 osób jedzie, reszta to powietrze. To dostosowałem obr...
źródło: comment_e0y2NGXr1CFAIzzL735j5FfvsMXiu6Qm.jpg
@TenAnonToKlopoty: Dokładnie, tyle lat jeżdżę autobusami w wielu miastach i nie pamiętam kiedy ostatni ostatni raz widziałem brudasa, ćpuna czy menela albo był jakiś smród. Jak już to kilka razy jechała jakaś głośna grupka sebixów, ale to wszystko.

@malsumis: Przecież w tym obrazku chodzi o to żeby pokazać ile samochodów można maksymalnie zastąpić jednym autobusem patrząc ogólnie na całe miasto (nikt nie sugeruje że przy takim tłumie będzie wygodnie, ale
@lewoprawo Mpk w polsce to jakas padaka, #!$%@? ludzi i do tego wiekszosc z nich na gape jezdzi, wystarczy zobaczyc reakcje ludzi jak wchodza kontrolerzy. Moj ojciec nie ma prawa jazdy i cale zycie tlucze sie komunikacja na gape i jest w stanie wymyslic milion argumentow z dupy, czemu jazda bez biletow jest ok i czemu to nie jest cos w styli kradziezy (bo niby miasto doplaca do mpk) Nieraz bylem swiadkiem
Mam wrażenie, że ludzie którzy mówią o brudasach w busie nigdy nimi nie jeździli.


@TenAnonToKlopoty: pewnie mamy tu sporo Podlasian czy coś ¯\_(ツ)_/¯ PKSami na wiochach to ludzie faktycznie potrafią nawet świnie czy kozy przewozić. A dla takiego gościa ze ściany wschodniej autobus to autobus, obojętnie czy poniemiecki trzydziestoletni MAN bez przeglądu jadący z jego wioski do stolicy gminy, czy nowoczesny miejski niskopodłogowiec w mieście większym niż małe - te drugie
@Stashqo: taki dystans w tym czasie to jest chyba norma w Stolicy, mam podobnie. Wolę jednak jechać komunikacją w 45 minut, niż samochodem w 20, a potem szukać miejsca, by móc się gdzieś zatrzymać. W centrum jest z tym duży problem, a strefa też swoje kosztuje, więc dla mnie jest to całkowicie nieopłacalny temat. Place 250 zł na 90 dni i nic mnie nie interesuje, a przystanek mam pod domem i
no tylko w samochodzie nie jestem ściśnięty jak w puszce i jadę gdzie chcę


@Harmonia: ja w autobusie też nie jestem ściśnięty jak w puszce [chyba że na odcinku dwóch, trzech przystanków w ścisłym centrum - czyli przez jakieś trzy minuty, tyle to ja i w sklepie bywam ściśnięty w kolejce po bułki] i podjeżdżam zazwyczaj pod same drzwi instytucji, do której zmierzam, zamiast kołować pół godziny w poszukiwaniu parkingu a