Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Aiden7:
Może poziom niechęci do policji jest dość wysoki ale nikt w Polsce nie strzela do policji i tak naprawdę zagrożenie dla nich nie jest bardzo wysokie, choć przy każdym nadużyciu właśnie tak próbują się tłumaczyć.

Policja to nie są osoby z zewnątrz kraju tylko ci sami obywatele co reszta.

Policjanci dzielą społeczeństwo na dwie grupy policję i pokrewnych oraz patologię, czyli całą resztę.

Wiele miałem spotkań z policją, ale zawsze
@Kamyszu:
Gratulacje za cierpliwość dla panów policjantów. Ja już widząc ten film już czuję się wnerwiony. Parę typowych dla tego typu sytuacji punktów oczywiście do odhaczenia:
- Seba po skuciu kajdankami staje się biednym pokrzywdzonym: "ojej, bo go dusicie", "niewygodnie mu tak leżeć na ziemii", śmiech na sali
- Patusy wykrzykujące do policjantów co mają robić i w jaki sposób postępować z zatrzymanymi
- Karyny drące się w niebogłosy jakby co
@Kamyszu Według mnie nie ważne czy patola czy nie tak się ludzi nie traktuje. Policjant MA OBOWIĄZEK się wylegitymować. Widać, że byli obsrani podpisać się pod tym widowiskiem. Normalni ludzie (nie patole) też reagowali. Tak jest jak przegrywy z których śmiali się całe życie dorwą się do policji. Tfu...W Polsce jak.w lesie.
Policjanci dzielą społeczeństwo na dwie grupy policję i pokrewnych oraz patologię, czyli całą resztę.


@r4do5: policjanci to tylko narzędzie w rękach władzy. Ludzie mający te same zmartwienia i problemy, co osoby po drugiej stronie. Nie mają jak dzielić społeczeństwa. Jeśli chcesz kogoś winić za to to musisz spojrzeć szerzej i dalej aż dojdziesz do ludzi, którzy robią to regularnie i jest im to na rękę czyli politykom.

Jak sam ujales twój
@Aiden7: Czytałeś to co pisałem w komentarzach, na które rzekomo odpowiadasz? Zgadzam się z tym, że władza tworzy takie prawo, że istnieją okoliczności, które sprzyjają temu, żeby policja działała tak jak działa. Co więcej najprawomocniej robią to świadomie i celowo.

Tylko, że nie można powiedzieć, że policjanci nie są niczemu winni i tylko wykonują polecenia i chcą zarobić na utrzymanie rodziny. To tak jakby powiedzieć, że rabuś albo handlarz narkotyków też
@r4do5: są tam osoby, które mają działać tak jak się tego wymaga. Skoro mają przyzwolenie i nie odpowiadają za to karanie to znaczy, że sytuacja jest akceptowana przez górę. Czyli wracamy do punktu wyjścia skąd jest przyzwolenie na takie zachowanie oraz późniejsze zaniedbania w postępowaniu.
@Aiden7: Chyba mniej więcej to samo pisałem, z którychś wcześniejszych komentarzy. Mimo że policjanci nie są całkowicie i samodzielnie winni to nie można powiedzieć, że ich działania są usprawiedliwione.
@Kamyszu: Więc tak... nienawidzę dresiarzy i patusów, dobrze więc że interwencja podjęta jeśli tego wymagała.

Zauważcie też, że reszta patusów chciała by tylko policja nie dociskała kolanem głowy/szyi tych zatrzymywanych. Przecież to można wywnioskować spośród tych wszystkich krzyków. Nie wiem jakie są policyjne procedury i czy mają nakaz w taki sposób unieruchamianie czy nie ale jakby faktycznie wzięli kolana to chyba reszta patusów już by się uspokoiła, prawda? Więc nie wiem
@Myslim: @r4do5: @Dzikus_Z_Detroit: @laut: @STM32_bujneo:
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale po kilku opowieściach starego znajomego policjanta wywnioskowałam (teraz, po obejrzeniu tego filmiku pokojarzyłam, przypomniało mi się), ze „ogarnięci” (doświadczeni) podczas zatrzymania bardzo często mają nagle problemy zdrowotne. Potrafią nawet - korzystając z nieuwagi - krzywdę sobie robic. W momencie np. wjazdu policji na mieszkanie zamykają się w łazience i się tną. Wolą na dzień dobry do