Wpis z mikrobloga

@l-l-l-l: no właśnie coś tak czuję, przekichana sytuacja... Brałem zinnat przez 3 dni, nic nie pomogło, teraz amoksiklav idzie 4 dawka, zero poprawy, jutro idę na kontrolę do rodzinnego, pewnie da mi znowu coś innego... Fatalnie się czuję, pierwszy raz mam taką angine... Migdalki powiększone razy 5, gorączka cały czas, ogólnie rozbicie.. Nigdy więcej czegoś takiego!!!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matheusz: a bierzesz w równych odstępach czasu? To jest najważniejsze. Też niedawno brałem amoksiklav. W ulotce pisało że w ciężkich przypadkach można brać trzy razy na dobę. Dobierz jeszcze coś co działa miejscowo, gardimax medica, orofar, lub coś innego. Lepiej jednak gdyby lekarz przypisał jakiś silny antybiotyk do stosowania w jamie ustnej.
  • Odpowiedz
@Borealny: dziękuję za Odpwiedz. Powiem szczerze, że porcje antybiotyku biorę z wyprzedzeniem, tzn nie co 12h ale np co 10 h z nadzieją, że to właśnie ta dawka postawi mnie na nogi.. Płukam gardło glimbax em, woda utleniona, mam problemy z jedzeniem.. To najbardziej przekichana angina jaka miałem...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matheusz: dobrze byłoby gdyby lekarz dał ci skierowanie na wymaz z gardła pod kątem bakterii i grzybów żeby wiedzieć co wywołało tą anginę (możesz też to zrobić prywatnie). Na grzybiczne infekcje może pomóc nystatyna (niestety tylko na receptę), a na grzybiczne/bakteryjne/wirusowe może pomóc octenisept. Największy problem jest że znalezieniem leków przeciw wirusowych do jamy ustnej, bo strasznie tego mało. Sam jeszcze mam pozostałości po niedawnej infekcji gardła i wiem jak
  • Odpowiedz