Wpis z mikrobloga

Kochani, jesteśmy na wyjeździe i mamy gownoburze o miejscowy toster. Cześć twierdzi, że nie można na takim robić tostów, bo te srebrne elementy są trujące( niczym azbest xD). Druga połowa (np. ja) ma z nich bekę i uważa, że to tylko kwestia estetyki.

Jak w końcu jest? Taki toster truje czy nie?
#agd #tosty #gotujzwykopem #fizyka #chemia #zdrowie
D.....l - Kochani, jesteśmy na wyjeździe i mamy gownoburze o miejscowy toster. Cześć ...

źródło: comment_wf17qOImwT5aAdvS69TffF5sDcnDF1Yy.jpg

Pobierz

Czy taki toster jest groźny dla zdrowia?

  • Tak 30.4% (2445)
  • Nie 69.6% (5611)

Oddanych głosów: 8056

  • 133
@DigitalGirl: @Ortofenylofenolan_sodu: Widzę, że konkretna burza się zrobiła. Odnosząc się do mojej wypowiedzi to osobiście czy teflon jest szkodliwy czy nie, to nie tknąłbym się robienia tostów na czymś takim - tym bardziej że ile nowy toster może kosztować, 40 zł? A tak w sumie Teflon to tylko nazwa handlowa. Także jak tam chcecie :) jedzcie albo nie - ja odradzam :)
@DigitalGirl: Teflon sam w sobie jest kompletnie obojętny dla organizmu człowieka, problem tkwi w pewnej substancji (jakis kwas, nie powiem z pamięci) stosowanej przy produkcji takich powłok (chociaż nie wszyscy stosuja taka technologie). W wyzszych ( cos kolo 240+ - ale to tez z pamięci wiec moge sie mylic o 20 stopni) temperaturach owa substancja paruje i to właśnie te pary są szkodliwe.