Wpis z mikrobloga

Kochani, jesteśmy na wyjeździe i mamy gownoburze o miejscowy toster. Cześć twierdzi, że nie można na takim robić tostów, bo te srebrne elementy są trujące( niczym azbest xD). Druga połowa (np. ja) ma z nich bekę i uważa, że to tylko kwestia estetyki.

Jak w końcu jest? Taki toster truje czy nie?
#agd #tosty #gotujzwykopem #fizyka #chemia #zdrowie
D.....l - Kochani, jesteśmy na wyjeździe i mamy gownoburze o miejscowy toster. Cześć ...

źródło: comment_wf17qOImwT5aAdvS69TffF5sDcnDF1Yy.jpg

Pobierz

Czy taki toster jest groźny dla zdrowia?

  • Tak 30.4% (2445)
  • Nie 69.6% (5611)

Oddanych głosów: 8056

  • 133
  • Odpowiedz
Bierzesz papier do pieczenia i zabezpieczasz nim tosta od góry i dołu. Smacznego i zdrowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DigitalGirl: trujące jest to czarne złuszczające się :) (prawdopopdobnie teflon lub coś podobnego)
więc o ile nie będzie na pieczywie żadnych czarnych elementów oderwanych..to można jeść :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@wuju84: teflon ze względu na obojętność wobec wszelkich kwasów i zasad rozłożyć się w organizmie a tym bardziej odłożyć się w podwórzu. Jak do kur.y jest ma pokonać barierę krew mózg? Jeśli by pokonywał to było by to wiekopomne odkrycie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DigitalGirl: ogolnie zdradze taki pro tip ktorego używam - zanim zaczniecie robić kabapki to uzyjcie papieru do pieczenia, po wszystkim papier zwin i wyjeb :) nie trzeba czyścić tostera = nie uszkadza sie powłoka

------edit
Przeczytałem komentarze dopiero po dodaniu mojego, widze ze nie tylko ja jestem tak wspanialomyslny :(
  • Odpowiedz
@DigitalGirl: Są groźne, ale przez długie lata nic wam nie będzie xD Generalnie będziesz pomału podjadać pozostałą część warstwy ochronnej razem z tostami. Dawka mała, efekt żaden, ale jak będziesz tak jeść dostatecznie długo to wpierdzielisz całość i dostaniesz raka xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 219
@hpiotrekh: @Limonene: @szempejnpapi: @markhausen: @general_bomba: @Shellthorn: @wuju84: @levusek1992: @Gippo86: @Deska_o0: @Szolek: @Shilghter

#!$%@? ludzie do książek a nie powtarzacie jakiś #!$%@? spam usłyszany od kretynów bez wiedzy

Tl;dr teflon nie jest szkodliwy po spożyciu doustnym

Teflon jest polimerem, złożonym z wielu łańcuchów tetrafluoroetylenu. Jako związek chemiczny wykazuje niewrażliwość na działanie kwasów i zasad, obojętność chemiczną, plastyczność, termostabilność, wytrzymałość, trudnotopliwość, niski punkt
  • Odpowiedz
@Ortofenylofenolan_sodu: skoro chcesz żeby cię tak nazywać to ok. kretynie bez wiedzy, proszę sprawdź sobie jak bardzo szkodliwe jest to co w marketach nazywają szynką oraz serem, plus oczywiście chleb tostowy, oraz wskaż mi gdzie się mylę
  • Odpowiedz