Wpis z mikrobloga

mój różowy zmuszony jest do wykorzystywania naszego prywatnego auta w celach służbowych, bo jej, UWAGA - MIĘDZYNARODOWE korpo, nie daje jej służbowego auta, mimo że wnioskowała o nie wielokrotnie, jedynie kilometrówka 0,56gr/km. Powiedziałem dość, ale do niej nie dociera, może jak zobaczy wasze komentarze to do niej dotrze co robi. Nie ma tutaj konta ale często przegląda Mirko.
#pracbaza #januszebiznesu #korposwiat
siemando - mój różowy zmuszony jest do wykorzystywania naszego prywatnego auta w cela...

źródło: comment_oyBAfn2pGELcNa6NMpRe8TEJBFQaVHaI.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
Dla wszystkich, którzy uważają, że na kilometrówkach można zbić kokosy: gdyby tak było, to pracodawcy by musieli nieźle tracić na tym... A skoro jednak dają je zamiast auta, to czy sądzicie, że nie potrafią liczyć i zarabiać? (pomijam sytuację krótkich zleceń, gdzie na miesiąc-dwa trzeba więcej aut akurat).
  • Odpowiedz
@xetrov: zgodnie z polskim prawem jest chyba tak, ze jak masz auto o pojemnosci powyzej 1.2 to masz 83gr kilometrowki. To brzmi zdecydowanie sensowniej wg mnie niz 53. Co by jednak nie bylo - wszystko spoko poki jade w delege gdzies po niemcarni. Dosyc dobre drogi, szybko sie jedzie, ogolnie fajna jazda. Dieselek 1.5 pali mi moze 5.2 l przy 140 na autobanie. Jak podlicze koszty naprawy to w sumie wychodzi
  • Odpowiedz
@kiszczak: Chyba na głowę upadłeś z tym kupowaniem auta. Miałem pierwsze auto, Uno za tysiąc złotych, nie mniej nie więcej. W życiu nie zrobię tego samego błędu, a tym bardziej nie ruszlabym się tym nigdzie dalej jak 10km do pracy, w dodatku mając zapewniony awaryjny dojazd w postaci MPK.
Takim autem za 800 złotych 100km mógłbym zrobić, ale z dusza na ramieniu.
@siemando: kilometrówka nie taka straszna tym bardziej w
  • Odpowiedz
@siemando To jest „wasze” auto czy twoje i jej użyczasz? Ogólnie co to za auto i czy ona nie traktuje tej kilometrowi jako wypłaty swojej i ty go tankujesz ?
  • Odpowiedz
@Janko29 Masz konkrety ponizej. Moj wpis sprzed prawie dwoch lat. Zobacz sobie ile nadal takie xsary kosztuja. A to tylko przykład. Kupilem np. Audi a4 z 1999 roku za 150 euro. Mam nadzieję, że data poprzedniego wpisu choć trochę mnie uwiarygodni.
@Niss Nie pokaże Ci, bo takich nie ma w internecie.

@rok_weiler Przeplaciles za to uno. Zreszta kto kupuje uno?:)

@ArekKacz Niektorzy nie rozumieją.

https://www.wykop.pl/wpis/27213919
  • Odpowiedz
Na kilometrowkach w ostatniej pracy robiłem druga pensje. Fakt było to 6 lat temu ale jak mialem delegacje po 1000 km to dało się zarobić.
  • Odpowiedz
@siemando: Kilometrówka to niezły deal, chociaż mogłyby stawki wzrosnąć.

Jak ci rzęchy nie odpowiadają, to z nowym też nie jest źle.

Swoim poprzednim samochodem zrobiłem 250k na benzynie w 10 lat.
Samochód nowy, z salonu 70k
ubezpieczenie AC/OC 6% wartości - 25k
serwis co 20k -12,5*2500 = 31,5k
paliwo 15000litrów * 5 = 75k
Razem - 201,5k i jeszcze 10k warte auto.

Kilometrówka 207k
Oczywiście zawyżam serwis (były przeglądy za 1100
  • Odpowiedz