Wpis z mikrobloga

Co się dzisiaj odjaniepawliło u mnie w #pracbaza to ja nawet nie.

Poza główną pracą fotografa, dorabiam sobie w lecie w drugiej pracy jako Applicant Communication Manager na jednym z uniwerków w #uk

Generalnie jestem odpowiedzialny za kontakt z potencjalnym, przyszłym studentem i działam na rejon EU, czyli rozmawiam z osobami które zaaplikowały na studia z rejonu UE (Polski).

Taki oto mail mnie dzisiaj rano przywitał w pracy od mojej menadżerki (picrel).

Czaicie? Koleś Polak, po rozmowie ze mną, obdzwonił wszystkie departamenty mojego uniwerku, by złożyć na mnie skargę na to, że rozmawiałem z nim po polsku, pamiętam tę rozmowę, przebiegła całkiem miło i jeszcze mi na koniec podziękował za to że mu powiedziałem że gdyby miał jakiekolwiek pytania odnośnie studiów, uniwersytetu czy miasta to niech się nie waha dzwonić, nic mi nie wspomniał podczas rozmowy że życzyłby sobie rozmawiać po angielsku (uszanowałbym to) ale jak widzę polskie imię i nazwisko z polskim numerem telefonu na liście, to z automatu zakładam, że to polak i zaczynam rozmowę po polsku (oczywiście zachowując formy grzecznościowe and all).

Co trzeba mieć we łbie to ja nie wiem. Nie ogarniam.

#uk #namarinwuk #studbaza #pracbaza #emigracja #bekazniebieskichpaskow #p0lak
Pobierz Namarin - Co się dzisiaj odjaniepawliło u mnie w #pracbaza to ja nawet nie.

Poza g...
źródło: comment_0S0ZLf2IELwzo10dyiK2O5VJYIEr89yG.jpg
  • 49
@cheeseandonion: Miałem nawet taką myśl żeby wysłać mu maila po angielsku (bo mam dostęp do jego danych) z podziękowaniami za "complaint" i sugestią żeby w przyszłości uprzedzać podczas rozmowy innych w jakim języku chce się rozmawiać.

ale stwierdziłem że szkoda mojego cennego czasu.

Na szczęście mam świetną menadżerkę która od razu dostrzegła absurd sytuacji i śmialiśmy się z tej skargi.
@Namarin: z jednej strony owszem #!$%@? z niego bo mu poszłeś na rękę

Z drugiej strony sama znam Polaków tylko z imienia i nazwiska, urodzonych tutaj i nie mowiących po polsku w żaden inny sposób jak dzień dobry, tak, nie, itd. nawet nie kali jeśc kali pić xD