Wpis z mikrobloga

  • 260
@dEJWS: Posiadanie psa w bloku jest nielogiczne. Skoro ograniczona przestrzeń wymusza potrzebę regularnego opuszczania z psem tej przestrzeni, to nie prościej po prostu nie kupowac sobie psa? Nie widze żadnego logicznego powodu żeby robić dla właścicieli psów mieszkających w blokach jakiś wyjątek dla prostej reguły, że jeśli nie ma się warunków na rzecz x, to się jej nie kupuje. Nie rozumiem dlaczego jako społeczeństwo akceptujemy szkodliwą (również dla samego psa) fanaberię
  • Odpowiedz
  • 51
Dodatkowo warto dodac że każdy kto nie sprząta po swoim psie jest obleśną, wstrętną, obrzydliwą świnią. Niestety mimo iż powoli zmienia się na lepsze to cały czas jest to większość psiarzy.
  • Odpowiedz
  • 23
@Rogi_: Nie jestem agresywny. Słowo idiota w mojej opinii pasuje doskonale, zarówno pod względem etymologii jak i praktycznego użycia. W starożytnej Grecji "idiotes" byli przeciwieństwem "polites". Ci pierwsi myśleli tylko o sobie, a ci drudzy społecznie. Posiadacze psów mieszkający w blokach to perfekcyjny przykład idiotes.
  • Odpowiedz
  • 20
@Hrjk: Jedna sprawa dotyczy fanaberii mniejszości - fanaberii, bez której społeczeństwo może bez problemu funkcjonować. Druga dotyczy chyba najwazniejszej potrzeby w kontekście stałego funkcjonowania społeczeństwa. A ty obie te sprawy stawiasz pod jednym mianownikiem. Uważam, że inteligentni ludzie nie rozpatrują w tych samych kategoriach spraw kompletnie różnej wagi.
  • Odpowiedz
Skoro ograniczona przestrzeń wymusza potrzebę regularnego opuszczania z psem tej przestrzeni, to nie prościej po prostu nie kupowac sobie psa?


@zielonzielon: ogólnie posiadanie psa wymusza opuszczanie z nim przestrzeni, w której ten pies przebywa (o ile chce się zaspokoić wszystkie jego potrzeby). Nawet jak masz duże podwórko, po którym może się wybiegać, to i tak trzeba takiego zwierzaka wyprowadzić czasami poza ten teren dla nowych doznań węchowych i wzrokowych. Inaczej jest
  • Odpowiedz
@zielonzielon: Z psem jest jak z upośledzonym dzieckiem. "Nie rusz!", "zostaw!", "chodź tu!". I tak co chwila i to powtarzane po wielokroć bo nie słucha.
Żeby chcieć mieć psa to trzeba być masochistą.
  • Odpowiedz
  • 5
@Krolowa_Nauk: Może nie jest to sprecyzowane idealnie w moim komentarzu, ale przez słowo "regularny" miałem na myśli te dwa razy dziennie czy tam raz. Ja wiem, że psiaki z dostępem do podwórka też odbywają jakieś podróże do psiego parku czy czegoś w tym stylu, ale jest to w kategorii urozmaicenia i rozrywki dla psa, a nie w kategorii zaspokojenie potrzeby fizjologicznej. Sprowadzanie psa do miejsca w obrębie którego nie może nawet
  • Odpowiedz
Nie jestem agresywny. Słowo idiota w mojej opinii pasuje doskonale, zarówno pod względem etymologii jak i praktycznego użycia. W starożytnej Grecji "idiotes" byli przeciwieństwem "polites". Ci pierwsi myśleli tylko o sobie, a ci drudzy społecznie. Posiadacze psów mieszkający w blokach to perfekcyjny przykład idiotes.


@zielonzielon: Ja to się nawet w jakimś stopniu z Tobą zgadzam, ale tutaj weszła korwinowska sztuka prowadzenia sporów mocno xD.
"Nazywam ludzi idiotami, ale to nie jest
  • Odpowiedz
@zielonzielon: mam dwa psy w bloku i uważam, że idiotami są ci co snują takie wyrsywy jak twój, no i zapraszam do dyskusji na poważne argumenty, a nie x coś ma to jest idiota xD

P.S. Lepszy pies z rodziną w bloku niż w schronisku ()
  • Odpowiedz
  • 6
@SOIOWER: Zapraszasz do dyskusji na powazne argumenty, a na koniec swojego komentarza rzucasz najbardziej populistyczną i miałką rzecz jaką można tylko w tym temacie napisać. Ja chyba podziękuję za taką dyskusję na takie "argumenty".
  • Odpowiedz
@zielonzielon: z psem zawsze trzeba opuszczać zajmowaną przez siebie przestrzeń, jak mieszkasz w domu z ogrodem też- dla psa nowe zapachy są ciekawe, a nie bieganie jak bot po przestrzeni w której nic się nie dzieje. Ewentualnie możesz uważać, że posiadanie psa w celach innych niż jakieś pilnowanie posiadłości czy stada zwierząt jest bez sensu, bo trzeba się nim zajmować, ale jeśli daję to komuś przyjemność, to co to za idiotyzm?
  • Odpowiedz
  • 44
@zielonzielon
Jeżeli masz ułożonego psa, z którym regularnie wychodzisz na spacery, sprzątasz po nim gdy wychodzicie, ten pies motywuje do aktywności fizycznej, dodatkowo pełni rolę wsparcia psychicznego.

To jak najbardziej uważam, że posiadanie w tym wypadku psa w bloku sprawia, że człowiek społecznie jest lepszą i szczęśliwszą jednostką.

3/7.5 bo odpisałem.
  • Odpowiedz