Wpis z mikrobloga

#dzieci #dziecko #psychologia Witajcie mam zoja żona spory problem. Mamy 5 letnie dziecko. W sierpniu skończy 5 lat. Chłopiec. Już 3 ci raz w odstępach średnio raz w miesiącu nad ranem prawdopodobnie w fazie snu - dzisiaj koło 0436 nad ranem dostaje ataki przerażającej paniki. Krzyczy jednym ciągiem piskliwym bardzo głośnym krzykiem. Śpi razem z nami więc zarówno ja jak i żona też zbudzilismy się w tym żona też zaczęła krzyczeć i ja trochę też bo nagle zostaliśmy zbudzeni. Krzyk dziecka tak jak by ktoś go obdzierał ze skóry albo dźgał nozem. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim. Bo to niebyl zwykły krzyk tylko ogromnego panicznego strachu. Proszę o pomoc co to może być i czy jest potrzeba pójścia z nim do lekarza psychiatry? Gdy go zbudzilismy a trwało to dobre 15-20 sekund jego krzyku i trwało to jak by była to wieczność płakał i mówił że widział kraba kolorowego który go atakował. Za każdym razem jest to samo czyli krab który go atakuje..... I jeszcze jedno Wam powiem krzyk dziecka,przerażenie w jego oczach to okropne,i strasznie to przeżywam więc powiedzcie mi: jak ten zwyrodnialec,ojciec Dawida Żukowskiego mógł patrzeć mu w oczy i wbijać mu nóż kilkukrotnie??!!! I patrzeć jak cierpi? Co się w tym kraju #polska do jasnej cholery dzieje?!!czy ludzie powariowali? #!$%@?ło się w głowach od dobrobytu? Może już czas na grom z nieba i karę od Boga. By ludzie się opamiętali . #polska
  • 54
@Amelcio: Dzieci mają bardzo bujną wyobraźnie, więc takie senne koszmary to nic wyjątkowego. Możecie iść do psychiatry na wywiad by mieć pewność. Ja w dzieciństwie mogłem zasnąć tylko twarzą do ściany bo raz mi się przysniła pralka na wirowaniu obok mojego łóżka i miałem traume na kilka lat ¯\_(ツ)_/¯ nocne koszmary, krzyki i bieganie do rodziców w środku nocy było dosyć częste.
@Amelcio: moja córka lvl 3 też tak miała że kilka razy się budziła z płaczem bo ja kotek łaskotał ale po jakiś tygodniu przeszło. Może faktycznie przeanalizuj cię gdzie wasze dziecko miało styczność z krabem, nawet chwilowy kontakt widok w bajce czy filmie potrafi zapaść dziecku w pamięć. Ja jeszcze bym chyba w ciągu dnia omówił z dzieckiem co się dzieje i może wytłumaczył gdzie mieszkają kraby i że są nie
Już 3 ci raz w odstępach średnio raz w miesiącu


@Amelcio:
Dziecko raz na miesiąc ma koszmary senne?
Gdyby miało co noc, to MOŻE (powtarzam, MOŻE) byłby to jakiś powód do obaw. Raz na miesiąc to chyba nawet poniżej normy :).

Niezależnie od faktycznej przyczyny, odstawienie kreskówek na pewno nie zaszkodzi.

No i kurde, 5-latek to już prawie dorosły facet :). A rodzice też mają swoje potrzeby. Weźcie go wygońcie do
Co się w tym kraju #polska do jasnej cholery dzieje?!!czy ludzie powariowali? #!$%@?ło się w głowach od dobrobytu? Może już czas na grom z nieba i karę od Boga. By ludzie się opamiętali .


@Amelcio: No tak, bo 100, 200, 300 czy 1000 lat temu nie zdarzało się, żeby rodzice mordowali własne dzieci. To zaczęło się dopiero od tego przebrzydłego dobrobytu.
Eh, kiedyś to było lepiej.
@Amelcio Dużo zależy od dziecka, ale może spróbujcie zrobić spray na kraba. Najtańszy przezroczysty psikacz z castoramy, woda, ewentualnie dodany kolor czy zapach i samodzielnie wydrukowana naklejka z napisem 'antykrab' czy coś i obrazkiem skreslonego kraba. Trzeba wyjaśnić młodemu że to superskuteczny środek odstraszający kraby. Jedno z Was musi się wczuć i opowiedzieć że kraby bardzo nie lubią tego zapachu/środka. No i oczywiście psikamy tym pokój gdzie dziecko śpi, nadal przypominając jak