Wpis z mikrobloga

@Pustulka O godzinie 01:00 wszedłem na twój profil bo szukam jakiegoś używanego laptopa a chwilę później dodajesz ten wpis. Mam się zacząć bać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dzięki :)


@FanaticoRosso1910: Jakbyś się uparł na laptop to od 4500 zł zaczynają się laptopy z gtx 1660 Ti, a od trochę ponad 5k z RTX2060, ale mimo wszystko lepiej złożyć stacjonarkę i kupić sobie jakąś używaną biznesówkę na podróże jako ten mobilny komputer, chociaż coraz więcej próbuje wówczas załatwiać większość swoich spraw na smartphonie.

Mam się zacząć bać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fbkq: Nie. (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hyperlast: Powodem jest cena i większa awaryjność, lepiej kupić della latitude 7470 czy elitebooka 840 g3, który będzie co prawda trochę cięższy i grubszy, ale o generację nowszy oraz trwalszy.


@Pustulka: bardzo ciekawa opinia, w moim uznaniu Carbony zawsze uchodziły za niesamowicie wytrzymałe i bezawaryjne, jedyny raz kiedy musiałem wymienić sztukę pracownikowi był spowodowany tym że ów pracownik wylał czajnik wrzątku na laptopa :D Masz jakieś statystyki dotyczące awaryjności czy
@Hyperlast: Nie mam jakichś statystyk, ale psuły się częściej od trochę niższych serii, a na popularnej matrycy wqhd pojawiały się duszki jasne czy martwe piksele, serwisanci też mi mówili to samo, więc 100-200 gram lżejszy carbon na haswellu, a dell czy elitebook z 6genem z 2 slotami na pamięć za podobne pieniądze to raczej łatwy wybór, przynajmniej według mnie.
@McRancor: Myślę, że dla większości w zupełności wystarczy, ale coraz częściej w multimedialnych 15 czy 17 calowych laptopach montują jedną 8GB kość, więc i tak jest progres, a drugą używaną(ram się rzadko psuje w przeciwieństwie do kostek vram w desktopowych kartach grafiki) znajdziesz za ok. 100 zł.
@McRancor: Na PC mam 8GB ramu to nie dość że kilkanaście zakładek otwartych w google chrome,Spotify i dość ciężkie narzędzia programistyczne to wszystko hula bez problemu. Wiadomo pamięć oscyluje w okol 90% ale do prac biurowych więcej nie trzeba.
@Pustulka: W sumie może inaczej - bo widzę że jesteś fachowiec, co sądzisz o hp spectre? Nie modelu 360, tylko tym poprzednim. Jest maleńki i ma słabą baterię, ale wygląda bosko i jest leciutki. Właśnie się nad nim zastanawiam...
@McRancor: Nie wiem czy podpada pod ładne, ale polecałbym używanego della latitude 7490 z co najmniej i5-8350u z jak najdłuższą gwarancją, najlepiej taką którą da się przepisać(sprzedający musi wiedzieć na kogo ona obecnie stoi), a jak nie to chociaż z dystrybucji UE. Ma 2 sloty na ram, miejsce na modem wwan, więc te 1.5kg może przebolejesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro dyskusja zeszła na lapki biznesowe to jaki wg Ciebie jest najlepszy produkt dla biznesu w kategorii wydajność/cena/masa, powiedzmy, że w zakresie 3-6k zł?


@Stashqo: Używany dell latitude 7490 lub elitebook 840 g5 gdyby komuś się nie chciało bawić w przepisywanie gwarancji itd., bo tam jest na maszynę, a nie osobę oba do 3k, no max 3.5k. No przynajmniej jeżeli ci zależy na trwałości i jakości produktu.

@McRancor: Okoliczny też
@Pustulka: Huawei mate 14d jako mobilny komputer z solidną obudową i długim czasie na baterii nie ma w swojej cenie konkurencji? Brać go czy warto dopłacić kilka stówek do czegoś lepszego? Powiedzmy do 3000, ale nie lubię przepłacać, więc jeśli ma być efekt niemal taki sam, a tylko logo inne to bierze Huawei :)