Wpis z mikrobloga

Aktualizacji dawno nie było, cały czas coś się pojawiało w życiu pozawykopowym i to przesuwałem na później, no, ale wypadało coś w końcu opublikować, bo trochę za długo z tym zwlekałem. Na pewno wymaga to jeszcze poprawek i małych odświeżeń, które będę robił w tym tygodniu, ale daje to jakiś tam pogląd co da się obecnie znaleźć.
Jak komuś się nie śpieszy to na jesień zadebiutują 13-14 calowe laptopy z nowymi 10nm niskonapięciowymi procesorami Intela Core i3-1005 G1, Core i5-1035 G1 oraz Core i7-1065 G7 z wydajniejszymi integrami niż obecne, premiera komputerów na targach IFA na początku września, pojawią się pewnie realnie dopiero na jesień październik-listopad. Wstępne testy pokazują, że wydajnościowo IPC zrównało się ryzenami 3 generacji. AMD laptopowe procesory w 7nm chyba planuje dopiero na grudzień lub później.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@oreoo: jeszcze kilka :D biznesowki są często objęte zupelnie inna gwarancja producenta, na przykład Dell gwarantuje naprawę jednostki w 24 (lub 48?nie pamiętam dokładnie) godzin, z przyjazdem technika do klienta. Często różnią się też porty, na przykład cała linia X1 Carbon ma wbudowany port na kartę SIM dzięki czemu możesz mieć internet wszędzie, bez potrzeby wifi czy dodatkowego urządzenia działającego jako hotspot.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pustulka: zastanawia mnie dlaczego na liście nie ma niczego z serii X1 Carbon? Druga generację można kupić za 1500zl z dyskiem ssd i 8gb ramu, do tego jest bardzo cienki, lekki i wytrzymały. Jest ju temu jakiś powód czy może po prostu nie miałeś okazji testować? :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hyperlast: oj tak, X1 carbon 2 gen. Kupiłem na początku roku mojej mamełe. Super wykonanie, lekkość, bez porównania z typowymi laptokami z plastiku. #!$%@?łem windowsa, wgrałem Elementary OS, śmiga bardzo szybko, żadnych problemów. Poletzam ogólnie w cenie do 1.5k
@Pustulka: i78700 1060 karta i 16gb ramu z wymienialnymi podzespołami bez SSD i os'a matowa matryca 15.6", dałem z clevo 4200. W sumie da radę ugadać pewnie teraz do 4 około bo to było w listopadzie.
A co myślisz o mb? 1000 euro za 16gb i7 15 pro retina z 2015 ujdzie?


@PiersiowkaPelnaZiol: Jak ci nie jest koniecznie potrzebny macOS do deweloperki na iOS/macOS to bezsensu płacić prawie 4500 zł za używanego laptopa z procesorem 4 generacji.

czemu same konsumery? Biznesowek i polboznesowek nie widze.


@pieczywowewiadrze: Są probooki i serie E oraz L od lenovo. Latitudy trochę za wysoko wycenione albo refurby/outlety, które sklepy próbują sprzedawać