Wpis z mikrobloga

@JaTobieTyMi: a nie próbowałeś sam kręcić gałkami? Fajna zabawa z tym jest. Jeszcze jak masz treble, bass i mid to masz całkiem spoko equalizer na początek. To mogę ci powiedzieć że gain to powinno być około 7, volume na połowe(lub według własnego widzimisie), bass ustaw sobie żeby nie był zbyt basowy a taki idealnie klarowny (gdzieś na środku lub trochę mniej) dodaj trochę mida według własnego słuchu, a treble daj na
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: to też zależy od gitary, jak masz humbuckery to spokojnie pograsz metal. Taki wzmak wystarczy na początek, szału nie ma, ale jakiejś tragedi też nie ma. Jak pogrywasz sobie na spokojnie w domciu, to powinien wystarczyć. Potem w razie czego kup sobie coś lepszego. Też nie wiem czy rozkręcanie gałki gain na maxa ma sens, chyba za bardzo by trzeszczało, ja tak robiłem jak grałem na stratocasterze, a jak masz
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: Mirku ciężko jest podać Tobie konkretne brzmienie nie znając wzmaka. Najlepiej jak sprawdzisz sobie na YT "jak ustawić wzmacniacz gitarowy". Jest tego bardzo dużo i oczywiście, wzmacniacz na filmie będzie brzmiał inaczej niż twój ale poznasz zasadę jak działa poszczególna gałka i wtedy będziesz mógł się swobodniej bawić swoim wzmacniaczem
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: Dam Ci tip jak ustawić możliwie najlepszy przester na każdym wzmacniaczu:

1. sekcje overdrive, ustaw volume do żądanej głośności
2. wszystkie gały barwy daj na środek na początek
3. siądź przed piecem z gitarą odkręconą na max na przystawce przy mostku(humbacker mam nadzieje)
4. odkręcaj "gain" tłumiąc wszystkie struny(jeśli volume jest głośno), (puść struny jeśli volume jest cicho)
5. odkręcaj "gain" do momentu aż wzmak zacznie sprzęgać lub piszczeć
6.
  • Odpowiedz