Wpis z mikrobloga

Ale skislem jak wczoraj podali chyba w Teleekspresie, ze nie ma problemu z miejscami w szkolach bo - UWAGA UWAGA - miejsc jest ok 850 000 a uczniow 700 000 xDDDD Jak dla twojego dziecka braknie miejsca np w liceum na profilu mat-fiz w Warszawie to mozecie je wyslac do szkoly w swietokrzyskiem bo tam mają wolne miejsca w technikum gastronomicznym xD Problem solved.
#techbaza #licbaza #neuropa #4konserwy #bekazpisu
  • 109
@Dutch: no niby tak ale system który był dobrze funkcjonował. Kiedy wy ślepcy zorientujecie się że każde takie zmiany to tylko skoki na kasę, bo zawsze ktoś, jakiś wujekciotkizestronymatkibratakolegizpracy akurat zarobi bo bedzie specjalnie na takową spadającą z nieba sytuację przygotowany. Polska to kraj przekrętów. O tym nie ma co rozmawiać, stąd trzeba szybko #!$%@?ć.
@kezioezio ehh jesli nie dostałeś sie do liceum to idziesz do zawodowki albo technikum po zawód. Kurla nie wiem czemu wszyscy ludzie sobie wmowili, ze kazdy studia musi miec.. Potem same magistry politologii w orange pracuja. Jesli masz slabe stopnie to i tak kariery na politechnice nie zrobisz, tylkp pojdziesz na gowno studia ewentualnie. Jednym slowem szkoda prądu
@kezioezio: Jeśli ktoś faktcznie byłby teraz zmuszony do wybrania technikum zamiast liceum, do którego przy normalnych progach by się dostał, to w sumie równie dobrze może sobie teraz zrobić rok przerwy na granie w komputer, a po niezdanym roku aplikować ponownie do liceum z wynikami z gimnazjum. Ja bym tak zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE najwyraźniej źle zrozumiałeś co napisałem wyżej. Nie mam żadnego problemu z tym, że ktoś się nie dostał bo inni mieli więcej punktów. Tylko teraz mamy do czynienia z sytuacją, że przez zdublowany rocznik mnóstwo ludzi się nie dostanie mimo że mieli więcej punktów niz ci się dostawali rok temu i ci co dostaną się za rok bo ktoś na górze zdecydował że dwa roczniki będą walczyć o tę samą (bardzo podobną)
@kezioezio: wgl zawsze można płakać, że różne szkoły mają inne standardy xD i w jednych za free dostają paski, bo np nauczyciele od 20 lat lecą na gotowcach z wydownictwa i każdy uczeń je zna na pamięć, a w innej nauczyciel tworzy nowy test co roku. (na studiach jest podobnie xD wiec to tez jakis element przygotowania) Te magiczne paski i zdolni uczniowie ktorzy sie nie dostali są później weryfikowani egzaminem
@kezioezio: Nie znam sytuacji w każdym mieście, ale według mnie ta ograniczona ilość miejsc nie jest dużym problemem. Pamiętam jaki byłem zesrany pod koniec gimnazjum, żeby dostać się do 'najlepszej szkoły w województwie', okazało się, że w klasie miałem sporo osób, które weszły w drugim terminie ze średnią 3.50+ i egzaminami z matmy napisanymi na 50-60%.
Jak te osoby pójdą do trochę gorszych szkół, to będzie to z korzyścią dla wszystkich.