Wpis z mikrobloga

@anon-anon: zapomniałeś że po drodze stracili kilkadziesiąt miliardów na fałszowaniu wyników emisji spalin, ale kto by się tam takimi rzeczami jak biznesplan przejmował xD

dobra ja uciekam, żyjcie sobie dalej w wyobrażeniu że wszyscy będziecie jeździć teslami xDD
  • Odpowiedz
@NashBridges: Mam nadzieję że jesteś nieśmiesznym trollem bo czytając kolejny raz i kolejny rok o wielkich koncernach wciągających Teslę nosem to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać xD

Co prawda nikt nie wie co będzie za 10 czy 20 lat ale na dzień dzisiejszy KAŻDY koncern jest milion lat za Teslą jeśli chodzi o technologię i na ten moment oprócz takich artykułów że w 2018 roku VAG będzie liderem
  • Odpowiedz
@NashBridges: Mogę odpowiedzieć pytaniem na pytanie, a skąd wiemy że VAG ma technologię dorównującą Tesli ?
No ale wiemy to obserwując jak np. Jaguar czy Porsche męczą się ze swoimi elektrykami i nadal nie mają podjazdu do Tesli
  • Odpowiedz
@NashBridges: Wg mnie technologicznie jeszcze nie dorównuje, no ale poczekajmy aż wyjadą na ulicę i wtedy zobaczymy jak się sprawują. Po Tesli widać że każdy następny wyprodukowany samochód jest lepszą wersją poprzedniego a te które opuszczają fabrykę jako pierwsze mają najwięcej mankamentów, czy np. Porsche będzie miało tak samo? Nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo nie można powiedzieć czy jak Tesla
  • Odpowiedz
  • 0
@Spearhead nie wiem jak z vagiem ale myślę że oddech toyoty mogą już powoli czuć na plecach. Ładnie wsuneli się w rynek z hybrydami, i pokazali że duży koncern może zmienić swoją strategię o 180stopni całkiem szybko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NashBridges: E golfy i inne elektryki maja mniejsze zasiegi i gorzej wygladaja.
Tesla jest gora bo:
- zasieg
- osiagi
- wyglad
- autonomiczna jazda
- faktycznie ma TYLKO 4 modele ale kazdy dopracowany podobnie jak w iPhonie.
  • Odpowiedz
@Line-Storm: @Niebadzlosiem: Jakby u nas kazde auto mialo doliczne do 25% podatku do ceny, a elektryk 0 to tez by prowadzilo. Holandia w zwiazku z podatkami od emisji jest jednym z najdrozszych krajow jesli chodzi posiadanie auta.
Analogicznie - ile w polsce na otomoto jest samochodow < 2000 ccm a ile > 2000ccm (w miare nowych, a nie gruzow) ? Akcyza niszczy calkowicie ten rozklad
  • Odpowiedz
@ukazuyr: dokładnie z tego samego powodu kupowano Teslę na potęgę w Norwegii - w dodatku tam prąd jest tani jak woda ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Tak samo w Holandii rzucali się kiedyś na hybrydy, bo niższy był podatek przy zakupie i wyraźnie niższy podatek (dalej jest, ale już nie tak bardzo).
  • Odpowiedz
@geuze: No ja wiem, dlatego nie dziwie sie ze w segmencie gdzie auto kosztuje ok 100 000 USD 25% ludzi przekonuje :)
EDIT: A sorry, to 3, to sporo mniej jednak
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Zawsze śmiecham jak ktoś próbuje się naśmiewać z Tesli mówiąc że to takie Apple motoryzacji xD
Jak dla mnie to tylko komplement i samozaoranie bo produkty apple mimo wysokiej ceny są ładne, dopracowane i po prostu śmigają i są długo wspierane, nie zapominajmy o tym że na początku każdy się śmieje z apple a później i tak wszyscy próbują nieudolnie kopiować między innymi design xD
Pomijam fakt że jakieś
  • Odpowiedz
@Spearhead: Ty mistrzu ale przeczytaj ten post jeszcze raz.
To pochwała Tesli, nie zbluzganie jej :P
Nie stać mnie na żadną z tych rzeczy - może inaczej mógłbym wziąć Iphone na raty jak i Tesle xD
Jednak szanuje obie te firmy bo zrobiły rewolucje.
Z 2ch firm wybralbym Tesle, wolę Androida i piratebay market :p
Już odkładam na moją 20 letnią teslę xD
  • Odpowiedz