Wpis z mikrobloga

Czy na rynku są dostępne jakieś piwa, które stosunkowo wiernie odtwarzają to, jak piwo wyglądało chociażby w okresie średniowieczna albo nawet sumeryjskie? szukałem w google ale słabo z tym. Czemu, mimo tej "rewolucji piwnej" jaka trwa nikt nie wziął się za ten temat, wytłumaczcie mi, jako zielonemu w tym temacie czy to jest aż tak trudne?
Swoją drogą kiedyś mój znajomy student archeologii powiedział mi, że próbują ze znajomymi zrobić "piwo neolityczne" korzystając z metod z epoki, ciekawe ile w tym było prawdy.
#piwo #historia #piwowarstwo #pytanie
W.....c - Czy na rynku są dostępne jakieś piwa, które stosunkowo wiernie odtwarzają t...

źródło: comment_KfEyypxZcutKBx4uZRjsV4MzAcq7nRgo.jpg

Pobierz
  • 9
@WszeborWlostowic: Powiem Ci, że nawet jak się dogrzebiesz to się zawiedziesz. Technologia prymitywna, przepisy raczej bez kombinowania bo z tego co było pod ręką. Znam ziomka, który zajawił się na jakieś średniowieczne receptury, zrobił tego kilka warek, moja najbardziej nieudana(a wielkim piwowarem nie jestem) była lepsza niż jego najbardziej dopracowana. Woda z drożdżami ewentualnie woda z drożdżami i miodem.:D
@WszeborWlostowic:

jak piwo wyglądało chociażby w okresie średniowieczna

to doskonałe pytanie! Nie wiemy, bo mało materiałów się ostało z tamtych czasów.
Wiemy jedynie to, że chmiel do piwa wszedł stosunkowo późno, wcześniej piwna słodycz była łamana ziołami.

albo nawet sumeryjskie

aby piwo było piwem, musi być proces słodowania. U Sumerów to jest raczej "wino na chlebie"

Czemu, mimo tej "rewolucji piwnej" jaka trwa nikt nie wziął się za ten temat

Mamy