Wpis z mikrobloga

Polska to jednak kraj cebuli. Jadę pociągiem w stronę północnej polski odebrać auto. Pendolino 100% oblozenia więc wsiadlen w pierwszy lepszy pociąg. Bilet w pierwszej klasie, miejsce siedzące, prawie cały przedział dla mnie 200km trasy, koszt 58zl. W klasie ekonomicznej siedzi jeden na drugim, cały korytarz pełny ludźmi na walizkach, smród kiła i mogiła. A to wszystko żeby oszczędzić 15zl czy 20zl. #zalesie #pkp #pkpintercity #janusze
  • 26
@Ramone widać że ludzie wracają z wakacji albo jada na wakacje patrząc na ubiór i wielkość walizek. Smartfony w rękach, ale dopłacić 20zl żeby komfortowo spędzić ile tam godzin? ni uja.
@Dzikopiryna no właśnie jest, bo tam 100% miejsc zajętych i ludzie na walizkach w przejściu przez całe wagony. A ja jadę w prawie pustym przedziale a na korytarzu nikogo. Moim zdaniem zdecydowanie warto dopłacić za ten spokoj
@Max_Sop: Też to zauważyłem. Na trasie którą często jeżdżę bilet na 2 klasę kosztuje 38 zł, a w pierwszej klasie 52.

W pierwszej klasie co drugi przedział pusty, a w drugiej klasie siedzą ściśnięci jak śledzie + korytarz nie do przejścia.

Nawet jeśli ktoś jedzie pełną trasę z początkowej do końcowej, to różnica między pierwszą a drugą klasą wynosi niecałe 40 zł ¯\_(ツ)_/¯

Z drugiej strony może to i dobrze, bo