Wpis z mikrobloga

Jestem w odwiedzinach u rodziny i już się wkurzyłam, bo spotkałam córkę takiej sąsiadki, co się od paru lat sukcesywnie rozmnaża. Jeden tatuś dzieci w więzieniu, drugi taki sam nierób jak matka. Dziewczynce jest smutno, bo była u koleżanki i ta ma swój pokoik oraz WŁASNE ŁÓŻKO (ona śpi z siostrą na łączonych fotelach). Dzieci dostają jakieś pieniądze na loda, a ona nie dostaje. Na wycieczkę nie jedzie, bo trzeba było 100 złotych dać. Chciałaby mieć hulajnogę, jak mówi "chociaż taką najgorszą, najtańszą", ale nie ma. Niczego to dziecko nie ma, dorasta w poczuciu niższości, wstydzi się zaprosić koleżanki do domu, nie ma z nią kto lekcji odrabiać, nosi ciuchy po kimś i za małe buty. Ale mamusia na FB spamuje od rana najmłodszym bombelkiem, któremu zaraz zgotuje taki sam los jak pozostałym czterem. Tfu, nataliści. I niech ktos takiemu dziecku powie, że jest pieprzonym materialistą, bo powinien się karmić miłością mamusi. Albo że ma takie same szanse w życiu jak pędzel z bananowej rodziny, który od najmłodszego mógł się rozwijać w dowolnym kierunku i nie miał awantur w domu.
#antynatalizm #gorzkiezale #madki #logikarozowychpaskow
  • 121
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Shanny: smutłem. #!$%@?, sterylizować patologię, #!$%@?ć opiekę społeczną, która #!$%@? kasę na lewo i prawo i największa dla nich "wartością" jest fakt że dzieci są przy rodzicach. No #!$%@? rzeczywiście. Przykład: piątka dzieci + dwoje rodziców w 2 pokojach. Najmłodsze (7msc) śpi z rodzicami. Reszta sztuk 4 na jednym łóżku. #!$%@? jego mać. Wchodzi asysten rodziny i mówi żeby piętrowe wstawic, a stary: nieee to się z więzieniem kojarzy. A na
  • Odpowiedz
@meres: wystarczy, że dzięki kościołowi jest problem z edukacją seksualną czy chociażby problem z dostępem do pigułek po, postrzeganie przez społeczeństwo też ma spore znaczenie.
  • Odpowiedz
@Shanny: można zgłosić albo do kuratorów sądowych albo może przy MOPS lub Policji są jakieś osoby zajmujące się dziećmi z rodzin w których nie dzieje się zbyt dobrze - najlepiej napisał Ci @AnarchoKapitolizm

a jeśli uważasz, że to nic nie da to zakładaj zbiórkę na np. zrzutka.pl i chętnie coś wpłacę
  • Odpowiedz
@Shanny: nie wiem gdzie się dzieje akcja, ale po kilku minutach klikania w olx znalazłam coś takiego: https://m.olx.pl/oferta/oddam-sofe-rozkladana-CID628-IDAp06n.html#position=1&page=1

skladane w fotel jednoosobowe łóżko, stan nie nowka, ale zawsze lepiej niż jakaś konstrukcja z łączonych foteli. no i za darmo

sądzę że wszędzie możnaby znaleźć coś takiego, a tutaj pełno chętnych do pomocy Mirkow, więc może i transport by się udało

wszystkim się nie da pomóc, ale chociaż jedno będzie miało lepiej
  • Odpowiedz
@heez00nah: @heez00nah:
A niby z jakiej racji, ona ma coś jej dawać - tym bardziej tak durnego jak pieniądze? Na głowę upadłeś? Pomóc można na milion innych sposobów. Wiadomo,że każda pomoc odbędzie się kosztem pomagającego, ale nie musi to być koszt finansowy. @Ator:
O widzę kolega lewico-nazisto-eugenik. Ty będziesz decydował kto może mieć dzieci, a kto nie? Równiejszy jesteś?
@jamnig:

idź sobie stad komuszuku-socjalisto

Kuląą w płot szanowny
  • Odpowiedz
@DeadIy

Ty będziesz decydował kto może mieć dzieci, a kto nie?


Na chwilę obecną o tym, że nowe dziecko urodzi się (i będzie cierpieć w biedzie) decydować może najgorsza patologia. Zwracasz uwagę na "prawo do posiadania dzieci", ale nie zwracasz uwagi na to, że wielu ludzi żałuje że się urodziło. Bardzo krótkowzroczne myślenie.
  • Odpowiedz
@kipi32: calego moze nie, ale organizmy skladaja sie z komorek. By organizm byl zdrowy trzeba usuwac usterki kawalek po kawalku - a to wymaga dzialania. Wiec podsumowujac krotko - tak, jak Jezus. Widzisz, reaguj, inaczej jestes wspolwinny, "#!$%@? idioto".
  • Odpowiedz
@Xysz: nie, nie jestem współwinny tego, że inni ludzie nie mają instynktu samozachowawczego, gdybym miał reagować na każdą głupotę to nic innego w życiu bym nie robił, więc daruj sobie te absurdalne porównania do komórek.
  • Odpowiedz