Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi słodzikami? Podnoszą poziom insuliny czy nie? W sieci można się natknąć na różne opinie.

nie, nie podnosi bo to nie cukier i nie ma kalorii

tak, podnosi, bo mózg rejestruje słodki smak i z automatu stara się go zbić insuliną

Jak to w końcu jest? Może jedne podnoszą, a inne nie? Aspartam, cyklaminian i sacharynian sodu, erytrytol, stewia - jedne zdrowsze inne mniej, jedne po 20+ zł/kg, inne po 6zł/1500 tabletek. Które można używać na diecie keto, a które nie?

Inb4 uuu słodziki w ogóle odpuść bo to niezdrowe itd. Nie planuję ładować w siebie 2l coli zero dziennie, ale czasem zdarzy się np. jakaś popijawa, na której nie kończy się na 1 drinku, jakiś wyjazd nad jeziorko, na którym to chciałoby się popić albo zjeść lody, jakaś okazja, na którą wypadałoby przyrządzić deser czy blachę ciasta i wtedy bez słodkiego się nie obejdzie. Nie ma co być ascetą, dieta ma polepszać życie, a nie je ograniczać.

#slodziki #insulina #dieta #keto #mikrokoksy #pytaniedoeksperta
L.....k - Jak to jest z tymi słodzikami? Podnoszą poziom insuliny czy nie? W sieci mo...

źródło: comment_VCN7pQslYbJ9dOHhByuCaytMLNwdBXlf.jpg

Pobierz
  • 18
@LeQuack: Nie podnoszą poziomu cukru, ale oglądałem kiedyś badania i działają prawdopodobnie na inne hormony, chyba hormon sytości, ponieważ mózg dostaje ogromny sygnał o tym, że ktoś właśnie dostarczył dużo cukru, ale tak naprawdę organizm nie dostał żadnej energii, jednak mózg dalej wysyła do ciała informacje, że ma dużo energii, chociaż tak naprawdę jej nie było, więc mózg dalej wysyła błędne informacje, że energia nie została dostarczona i domga się więcej
jednak mózg dalej wysyła do ciała informacje, że ma dużo energii, chociaż tak naprawdę jej nie było, więc mózg dalej wysyła błędne informacje, że energia nie została dostarczona i domga się więcej jedzenia i to wzmaga apetyt.


@bonus: to w końcu wysyła info, że ma energię, czy że nie ma?
@LeQuack: wszystkie źródła, które przeglądałem (i oceniłem jako rzetelne) mówią jednym głosem:
- Stewia lub erytrol (erytrytol), zależy co Ci bardziej smakuje.
- Nie jeść tego codziennie, tylko właśnie tak jak piszesz, czyli od święta. Brak słodkiego > Deser na słodziku > zwykłe ciasto.
- Na adaptacji (bo użyłeś tagu #keto), czyli przez jakieś 3-4 tygodnie od wprowadzenia diety, nie używać słodzików w ogóle i odzwyczajać się od słodkiego.

Nie
@Kasahara: Nadmiarze tzn ile? U mnie na redu po 8-10L pepsi zero lecialo dziennie, na masie po 4-6l tez pilem i nagle flaki mi sie na trenie zaczely #!$%@?, gdzie kiedys moglem winstrol garsciami jesc i nic nie poczulem
@Szimu: Słodzik może niekoniecznie, ale cała reszta tablicy mendelejewa z coli jakoś tam wpływa. Znałem kiedyś jednego ziomka, który pił właściwie tylko słodkie napoje, żadnej wody, i miał zęby jak nutria.
@Limonene: Źle napisałem, mózg dostał informację, że jest energia, ale mitochondria jej nie otrzymały i jest informacja zwrotna od nich i napędza się błędne koło.