Wpis z mikrobloga

#sklep #dzieci #madki #bekazpodludzi

Sytuacja w sklepie:
Stoję przy kasie, przede mną dziecko w wieku maksymalnie 11 lat, ma zamiar kupić małą butelkę pepsi i snikersa
- przychodzi kolej na dzieciaka
[Ekspedientka] To będzie 4,60 ( już nie pamiętam kwoty ale poniżej 5)
[Dziecko] Zapłacę kartą
[Ekspedientka] wytrzeszczoczow.exe ale dzieci nie mogą płacić kartą
[Dziecko] dlaczego
No właśnie dlaczego xD?
[Ekspedientka] bo to nie twoja karta
[Dziecko] to karta mojej mamy i mam na niej swoje kieszonkowe
[Ekspedientka] no to tylko gotówka
[Dziecko] nie mam pieniędzy
[Ekspedientka] to bardzo mi przykro wygrywankonatwarzy.exe
[Ja] Niech mnie Pani skasuje z nim (miałem red bula zero i jogurt naturalny) ja zapłacę
[Ekspedientka] Napewno ?
[ja] Tak
[Ekspedientka] To będzie 12,50
[Ja] Chciałbym zapłacić kartą zbliżeniowo
[Ekspedientka] Poproszę kartę (nie mieli terminala dla klienta), #!$%@?.exe Ta karta jest nie podpisana, nie może jej Pan używać
[Ja] Mogę, to moja karta wszystkie moje dane widnieją na przedniej stronie karty
[Ekspedientka] ale nie jest podpisana
[Ja] proszę oddać kartę, zapłacę w takim razie inną - wręczam jej kartę do płatności zbliżeniowej (taki mały kwadracik) na którym chyba jest tylko nazwa banku i ostatnie 4 numery konta
[Espedientka] zdziwionamina.exe A co to jest ?
[Ja] Karta do płatności zbliżeniowej, na której nie ma danych bo nie ma takiego wymogu przewidzianego w "ustawie"
[Ekspedientka] ok, transakcja przyjęta przegranatwarz.exe
[Dziecko] dziękuje, jak mam panu oddać pieniądze ?
[Ja] spoko bez tych 5 złotych jeszcze przeżyje
[Dziecko] mojbohater.exe
  • 146
  • Odpowiedz
@samuraj24: @niko444: @Ryonnen: @rraaddeekk: Kolejny raz przepisy nie nadążają za technologią. Jak płacisz telefonem to nikt nie widzi żadnych danych z karty i nie ma jak zweryfikować właściciela. Nie ma danych, nie ma podpisu, nie ma nic. W Apple Pay nawet nie ma pinu powyżej 50 złotych.
  • Odpowiedz
@Strus: ale ty tak sobie mowisz jak stary janusz bo tak powinno byc bo tak mu wąs podpowiada ze to oczywiste, pokaż dowód udowodnij ze to jest dozwolone. A odpowiadajac na twoje pytanie to apple pay jest inaczej weryfikowane niz karta ktora mozesz znalezc..
  • Odpowiedz
@samuraj24: Całkiem niedawno chciałem w galerii handlowej zapłacić BLIKIM, bo zapomniałem karty, za to miałem telefon i aplikację banku. Pani się spytała czym ??? No powtarzam że BLIKIEM, młodsza sprzedawczyni wytłumaczyła starszą, że jeszcze ta technologia do nich nie dotarła.
  • Odpowiedz
@samuraj24 dzisiaj przede mną dwa gówniaki nabrali tyle zakupów, same takie luksusy, mentosy, kranczipsy lody, babka do nich 13.50 oni na siebie, łzy w oczach bo w kieszeni razem mieli z 5 zł, takie typowe ze skarbonki widać że ledwo potrafili liczyć, z piłką pod pachą. Nawet nie mieli co odłożyć xD. Mówię, ja zapłacę za te zakupy tyle ile brakuje, mina dzieciaków bezcenna, poszli kopać piłę dalej z towarem w
  • Odpowiedz
@xan-kreigor: @kajtek6509: nigdy mi się to nie zdarzyło (tak wiem nieznajomość prawa szkodzi).
Ale co w takim wypadku jak by dzieciak miał swoją kartę i chciał zapłacić zbliżeniowo albo miał kartę na telefonie albo taki kwadracik jak ja - babka by mu powiedziala ze dzieci niemoga placic karta ?
  • Odpowiedz
@samuraj24 dzieci mogą płacić kartą, ale swoją kartą ( ͡~ ͜ʖ ͡°) przynajmniej oficjalnie. Kwadracik też powinien przejść, bo tam nie ma danych posiadacza. Sama reakcja pani ekspedientki była dziwna. Być może podejrzewała, że młody samowolnie zabrał matce kartę, nie wiem, ale nie ma zakazu płacenia przez osoby nieletnie
  • Odpowiedz