Wpis z mikrobloga

#sklep #dzieci #madki #bekazpodludzi

Sytuacja w sklepie:
Stoję przy kasie, przede mną dziecko w wieku maksymalnie 11 lat, ma zamiar kupić małą butelkę pepsi i snikersa
- przychodzi kolej na dzieciaka
[Ekspedientka] To będzie 4,60 ( już nie pamiętam kwoty ale poniżej 5)
[Dziecko] Zapłacę kartą
[Ekspedientka] wytrzeszczoczow.exe ale dzieci nie mogą płacić kartą
[Dziecko] dlaczego
No właśnie dlaczego xD?
[Ekspedientka] bo to nie twoja karta
[Dziecko] to karta mojej mamy i mam na niej swoje kieszonkowe
[Ekspedientka] no to tylko gotówka
[Dziecko] nie mam pieniędzy
[Ekspedientka] to bardzo mi przykro wygrywankonatwarzy.exe
[Ja] Niech mnie Pani skasuje z nim (miałem red bula zero i jogurt naturalny) ja zapłacę
[Ekspedientka] Napewno ?
[ja] Tak
[Ekspedientka] To będzie 12,50
[Ja] Chciałbym zapłacić kartą zbliżeniowo
[Ekspedientka] Poproszę kartę (nie mieli terminala dla klienta), #!$%@?.exe Ta karta jest nie podpisana, nie może jej Pan używać
[Ja] Mogę, to moja karta wszystkie moje dane widnieją na przedniej stronie karty
[Ekspedientka] ale nie jest podpisana
[Ja] proszę oddać kartę, zapłacę w takim razie inną - wręczam jej kartę do płatności zbliżeniowej (taki mały kwadracik) na którym chyba jest tylko nazwa banku i ostatnie 4 numery konta
[Espedientka] zdziwionamina.exe A co to jest ?
[Ja] Karta do płatności zbliżeniowej, na której nie ma danych bo nie ma takiego wymogu przewidzianego w "ustawie"
[Ekspedientka] ok, transakcja przyjęta przegranatwarz.exe
[Dziecko] dziękuje, jak mam panu oddać pieniądze ?
[Ja] spoko bez tych 5 złotych jeszcze przeżyje
[Dziecko] mojbohater.exe
  • 146
  • Odpowiedz
no tak, ale o tym czy karta jest jego czy nie świadczy podpis na niej a nie wytlaczane imię i nazwisko z przodu?


@Mruvek: podpis na tylnej czesci jest po to, zeby klient zlozyl ten sam podpis na paragonie/potwierdzeniu platnosci. Jesli podpis sie zgadza to kasjer jest kryty. Jesli sie nie zgadza to nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@samuraj24: tylko w Polsce jest taki cyrk, przez całą Europę przejeżdżam zawsze płacę kartą żony każdy ma to w #!$%@?, w Polsce zawsze jakaś #!$%@? przy kasie ma problem (°°
  • Odpowiedz
@samuraj24: Jakoś nie chce mi się wierzyć w ten "wytrzeszczoczow.exe" pani kasjerki, gdy dziecko chciało zapłacić kartą i jej stwierdzenie, że niby dziecko nie może. Dzieci mogą mieć zarówno konta w banku, jak i swego rodzaju karty płatnicze. Do 13 roku życia jest to nieco ograniczone np. nie mogą robić samodzielnie przelewów (rodzic ze swojego konta musi zatwierdzić, chociażby przez aplikację), ale sama karta w ręku dziecka raczej nie powinna
  • Odpowiedz
@samuraj24: szkoda że nie trafiła się taka sprzedawczyni jak gość zbliżeniowo wyczyścił mi 300 zł z mojej karty ktora ukradł. #!$%@? czyścił do 80 groszy i miał z 9 odrzuceń bo zbyt wysoka kwota.
  • Odpowiedz
@samuraj24: Ostatnio jak w mojej piekarni dopiero niedawno uruchomili terminal do płatności zbliżeniowych, to starsza ekspedientka z uśmiechem i zachwytem patrzy jak płace smartwachem. I mówi że jakiś magik ze mnie xD
  • Odpowiedz
@samuraj24 słyszałem o historii gdzie na stacji benzynowej pracownik nie tylko nie przyjął płatności kartą, ale i odmówił jej oddania. Na nic tłumaczenie, że karta męża, na karcie ewidentnie imię męskie, mąż ma przyjechać, wydana zostanie tylko właścicielowi, jak nie przyjedzie to wyślą do banku i tam sobie odbierze. Nie wolno płacić czyjąś kartą
  • Odpowiedz
@samuraj24: ale nie rozumiesz ze sprzedawczyni miala racje? po pierwsze nie mozna placic czyjas karta nie wiem nawet czy to nie byloby traktowane jako kradziez z włamaniem xd a po drugie zobacz sobie swoja karte masz tam nawet napisane "not valid unless signed" wiec nawet jesli nie ma tego w prawie to łamaloby to regulamin platnosci ta kartą
  • Odpowiedz
@sahazz: Częste nawet wśród młodych. Ostatnio ekspedientka (miała kolo 20 lat) tak bardzo nie spodziewała się, że można zapłacić zegarkiem, że kiedy wyciągnęłam rękę do terminala, ona wyciągnęła swoją bo myślała, że chce jej coś podać.
  • Odpowiedz
@samuraj24: Śmieszna sytuacja! Z punktu prawa zapłata kartą z czyimś danymi to kradzież, nawet był taki wyrok sądu. Mi również zdarzyła się sytuacja, kiedy chciałam zapłacić kartą mojego Niebieskiego, on oczywiście był ze mną w sklepie. Pani ekspedientka poprosiła go osobiście, żeby to on zbliżył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz