Wpis z mikrobloga

#sklep #dzieci #madki #bekazpodludzi

Sytuacja w sklepie:
Stoję przy kasie, przede mną dziecko w wieku maksymalnie 11 lat, ma zamiar kupić małą butelkę pepsi i snikersa
- przychodzi kolej na dzieciaka
[Ekspedientka] To będzie 4,60 ( już nie pamiętam kwoty ale poniżej 5)
[Dziecko] Zapłacę kartą
[Ekspedientka] wytrzeszczoczow.exe ale dzieci nie mogą płacić kartą
[Dziecko] dlaczego
No właśnie dlaczego xD?
[Ekspedientka] bo to nie twoja karta
[Dziecko] to karta mojej mamy i mam na niej swoje kieszonkowe
[Ekspedientka] no to tylko gotówka
[Dziecko] nie mam pieniędzy
[Ekspedientka] to bardzo mi przykro wygrywankonatwarzy.exe
[Ja] Niech mnie Pani skasuje z nim (miałem red bula zero i jogurt naturalny) ja zapłacę
[Ekspedientka] Napewno ?
[ja] Tak
[Ekspedientka] To będzie 12,50
[Ja] Chciałbym zapłacić kartą zbliżeniowo
[Ekspedientka] Poproszę kartę (nie mieli terminala dla klienta), #!$%@?.exe Ta karta jest nie podpisana, nie może jej Pan używać
[Ja] Mogę, to moja karta wszystkie moje dane widnieją na przedniej stronie karty
[Ekspedientka] ale nie jest podpisana
[Ja] proszę oddać kartę, zapłacę w takim razie inną - wręczam jej kartę do płatności zbliżeniowej (taki mały kwadracik) na którym chyba jest tylko nazwa banku i ostatnie 4 numery konta
[Espedientka] zdziwionamina.exe A co to jest ?
[Ja] Karta do płatności zbliżeniowej, na której nie ma danych bo nie ma takiego wymogu przewidzianego w "ustawie"
[Ekspedientka] ok, transakcja przyjęta przegranatwarz.exe
[Dziecko] dziękuje, jak mam panu oddać pieniądze ?
[Ja] spoko bez tych 5 złotych jeszcze przeżyje
[Dziecko] mojbohater.exe
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kajtek6509:

Na nic tłumaczenie, że karta męża, na karcie ewidentnie imię męskie

Znaczy imię męskie na karcie ma walidować płacenie przez kobietę? Używasz ty czasem mózgu?
  • Odpowiedz
Jednak mi się wydaje, że trzeba to rozgraniczyć na płatność zbliżeniową (albo potraktować te artykuły jako przestarzałe)

Bo jak płacimy zbliżeniowo to babie ch0j do tego bo przecież: mogę jak ja mieć kartę do operacji zbliżeniowych gdzie nawet niema mojego imienia i naziwska na niej, albo kartę na telefonie gdzie kobieta nawet jej na oczy nie zobaczy.


@samuraj24: Jak masz kartę bez imienia, nazwiska i miejsca na podpis to nie musi być podpisana.

Jak jest miejsce na podpis (karty pre-paid swego czasu były bez imienia i nazwiska, ale wymagały podpisu) to MUSI
  • Odpowiedz
karta powinna byc przecieta, gowniak lvl 11 nie ma prawa miec wlasnej (przed 13 rokiem zycia nie ma nawet ograniczonych zdolnosci prawnych)


@sylwek2k: smrod.jpg bo niby masz rację, ale #!$%@?. Guwniak lvl 11 nawet z #!$%@? downem, FAS-em i twoją starą może skutecznie zawrzeć umowę o kupno polokokty i trzybita.

Polecam lekturę kc przed snem.
  • Odpowiedz
@Dutch bo dobra, pomalutku. Do kasy podchodzi kobieta. Podaje kartę płatniczą. Na karcie napisane np. Marcin Nowak. Sprzedawca widzi, że ta osoba nie może mieć na imię Marcin i odmawia oddania karty. Jeśli ta osoba zmieniła płeć i jednak ma na imię Marcin Nowak wystarczy, że pokaże dokument tożsamości i sprzedawca przeprosi i odda kartę. Nie rozumiem co tu niejasnego. Skąd sprzedawca ma wiedzieć, że ta karta nie została skradziona? Nigdy
  • Odpowiedz
@kajtek6509:
Jesteś upośledzony w stopniu lekkim? Mogę mówić wolniej.

Do kasy podchodzi Karyna, podaje kartę z napisem "Marcin Nowak". Wszystko tu Ci styka?
  • Odpowiedz
smrod.jpg bo niby masz rację, ale #!$%@?. Guwniak lvl 11 nawet z #!$%@? downem, FAS-em i twoją starą może skutecznie zawrzeć umowę o kupno polokokty i trzybita.


@hehenuanek:

no i tu sie mylisz. Bo nie mogl zawrzec umowy o karte do konta.

Polecam zapoznac sie z kodeksem cywilnym, do ktorego tak bardzo chciales mnie skierowac.
  • Odpowiedz
Znaczy imię męskie na karcie ma walidować płacenie przez kobietę? Używasz ty czasem mózgu?


@Dutch:

nie masz prawa poslugiwac sie cudza karta. Taka karta powinna byc zniszczona przez sprzedawce.

  • Odpowiedz
PS karta nie jest twoja wlasnoscia, tylko banku


@sylwek2k: a to zależy. Ba, są karty płatnicze których nie wystawiają banki ani podmioty bankopodobne.

Idź bądź studentem administracji gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@kajtek6509:

Karyna Nowak miała kartę swojego męża. Dał jej żeby zapłaciła za paliwo

I co to kogo obchodzi? To że imię na karcie jest inne niż imię płacącego, to argument za tym, by odmówić płatności, a nie żeby ją walidować. Czego wciąż nie rozumiesz?

nie masz prawa poslugiwac sie cudza karta. Taka karta powinna byc zniszczona przez sprzedawce.

A o czym ja piszę, tumanie?
  • Odpowiedz
faszerujesz gówniaka cukrem?


@sargento: trza było gnojowi zabrać snickersa i pepsi, dać w zamian kaszę jaglaną i chia czy jak tam to pedalskie gówno z pestkami w rzadkim soku się nazywa.
  • Odpowiedz