Wpis z mikrobloga

jak poradzić sobie z myślą, że prawdopodobnie zostane zwolniony? Jakiś czas temu dostałem awans i projekt do prowadzenia, nie miałem doświadczenia ani nic w takie rzeczy, ale skoro otrzymałem taką propozycję to postanowilem spróbować, zupełnie mnie to przerosło, za pare dni mam wysłać pierwszy duży raport do klienta, który wiem, że będzie nieprawdopodobną klapą i w najgorszym wypadku z powodu kar umownych i dodatkowych aktywnościach, które zostaną wymuszone na mojej firmie, straci ona na pewno setki tysięcy, a może i miliony złotych. Nie wierzę, aby udało się to wyprostować, codziennie po przyjściu po pracy mam bardzo mocne myśli samobójcze, nie potrafie w czasie wolnym myśleć o niczym innym niż praca, cały czas żyje w stresie i strachu, nie mogę spać po nocach, bo wiem że wszystko się wyda, że zakończy się to wielką porażką, nie wiem tylko czy stanie się to jutro, za tydzień, za miesiąc? Czuje się absolutnie bezradny
#przegryw #pracbaza #depresja
  • 12
@typbezoszczednosci95: w zasadzie zawsze miałem niewiele, nawet przed podjęciem jakiejkolwiek pracy byłem na dziennym odziale psychiatrycznym, więc wydawało się że gra była warta świeczki. No cóż przegrałem, ktoś musi, aby wygrać mógł ktoś

@Hans_Olo: Potencjalne niedoróbki mogą spowodować sytuacje zagrożenia na drodzę, a co za tym idzie, zagrożenie wypłaceniem odszkodowań potencjalnym rodzinom ofiar, więc no nie wiem czy to takie proste
@Ziutoslav: Chłopie, jedna klapa to nie wszystko, jak masz dobrą kadrę menedżerską to Cię nie wyrzucą, obroń się przed tym, wyznacz solidne argumenty, swoje wady określ jako cechy nad którymi pracujesz, nie mogą Cię wyrzucić od gwizdka, każdy popełnia błędy, ty jako PM musisz pokazać, że zależy Ci na projekcie i wiesz co robisz, a przesuwania w terminie i większe koszty niż zakładano to już natura dzisiejszych projektów.
@Ziutoslav: nie czaję trochę sytuacji, Twoi przełożeni o niczym nie wiedzą i to będzie dla nich niespodzianka? Jeśli tak, to może być faktycznie #!$%@?. Ale to albo ich wina że Cię słabo pilnowali albo Twoja wina że słabo raportowałeś.
@hamskloss: nigdy nie byłem proszony o raportowanie, miałem mase pracy więc nawet o tym nie myślałem, niemniej prosiłem o jakieś dodatkowe zasoby, czego nie otrzymałem. W poniedziałek porozmawiam z kierownikiem, zobaczymy co powie
@Ziutoslav Nie martw się. Powiedz, że prosiłeś o dodatkowe zasoby i robiłeś wszystko co się da. Miałem podobną sytuację i postanowiłem się zwolnić. To wina zarządu firmy jeśli oszczędza na pracownikach, albo ma złą organizację pracy. Nie daj sobie wmówić, że to Twoja wina. Ogólnie jeśli masz UOP to nie możesz być rozliczany za rezultat, tylko za sumienność wykonywanej pracy.