Wpis z mikrobloga

nie polecam przekazania całej swojej aktowności/kolekcji platformom zewnętrznym; obudzisz się z ręką w nocniku jak nagle będziesz miała awarię sieci i dotąd multimedialny komputer stanie się bezużyteczny, bo nic na nim nie ma.


@aegypius: No już bez jaj, awarie sieci zdarzają się ale to raz na rok może przynajmniej u mnie. Ale w zapasie mam 2 smartfony, 10 sekund i mam udostępniony internet z telefonu...
  • Odpowiedz
@Poldek0000: 3 lata temu złożyłem kompa do gier i Photoshopa, wydałem 6500 zł, nie mam w ogóle napędu CD/DVD/BR, nigdy nie był mi potrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale te czasy pamiętam, ja nagrywarkę miałem, do tego dysk HDD 40GB Maxtor, Celeron D 320, Geforce 2, to był sprzęt

kopiowałem dla innych Need For Speed Underground (najlepsza część)
  • Odpowiedz
@kurczaczak ano prawda zewnętrzny twardy 3 Tb za 350 zł, to jest jakieś 800 płytek dvd i możesz te pliki dodawać i usuwać ile chcesz, nie ma tak że nagrasz raz i c--j.

Napęd mam żeby jakieś stare rzeczy odczytać albo nagrać zwary do auta, bo radio wciąż na płytki.
  • Odpowiedz
@porgomcja: Co do używania płyt, to z rok temu mieliśmy heheszki z żoną, bo bank wysłał nam jakąś aktualizację regulaminów na płycie CD. Zastanawialiśmy się czemu nie dyskietki 3,5 albo 5,25 cala.
  • Odpowiedz
co jest niepraktycznego w plytach? Tylko dzieki nim mam pliki po 10 latach.


@Godid1951: Niestety trwałość danych na płytach nie jest zbyt dobra. Nagrywąłem sporo kilkanscie lat temu, bo mysłałem, że dysk sie zepsuje, bo ma ruchome elementy, a płyta to pewniejsza.
Okazuje się, że dyski działają, a z minimum 30% płyt jest problem.
  • Odpowiedz
@kurczaczak: bo sie kupuje verbatimy a nie jakies no-name'y ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Camis: cenzura cie jeszcze nie dopadla? Na chmurach czesto sie to zdarza. Np. Google drive kasuje CAŁE konto jesli udostepnisz komus linka nielegalnego.

A co do dysków, wcale nie są takie wytrzymałe:

Solid-state media, such as EPROMs, flash memory and other solid-state drives, store data using electrical charges, which can slowly leak away due to imperfect insulation. The chip itself is not affected by this, so reprogramming it once per decade or so prevents decay. An undamaged copy of the master data is required for the reprogramming; by the time reprogramming
  • Odpowiedz
cenzura cie jeszcze nie dopadla? Na chmurach czesto sie to zdarza. Np. Google drive kasuje CAŁE konto jesli udostepnisz komus linka nielegalnego.


@Godid1951: A co to ma do mojej wypowiedzi?, jak chce coś komuś udostępnić to mam inne możliwości na przykład serwer FTP na moim NAS.
  • Odpowiedz