Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zmieniam pracę. Jestem Java Developerem, mam 1,5 roczny doświadczenie, w tym 7 miesięcy to projekt utrzymaniowy, 8 miesięcy projekt rozwojowy. Znam Javę, Springa, trochę liznąłem JEE, bazę danych Oracle, JUnit/Mockito, Maven, Clean Code (w tym SOLID, KISS, DRY).
Szukałem ostatnimi tygodniami pracy. . Miejsce poszukiwań to Warszawa (moja firma też się tam mieściła). Dostałem propozycje z 3 firm na kwotę 5300/ 5400 UoP, B2B na 8500 netto + VAT, ale płatne chorobowe i urlopy.
Ja jestem w miarę zadowolony z tych kwot, natomiast jestem trochę zszokowany gdy czytam jak ludzie się w necie wypowiadają, a tam, że jako osoba z rocznym doświadczeniem ma 10 tyś brutto na UoP, drugi 7800 netto UoP po 1rok 3 miesiące, trzeci 14 tyś netto+VAT na B2B przy 2 letnim stażu. I zastanawiam się czy te kwoty są przesadzone czy też ja jestem ujowym programistom że nie jestem w stanie do takiej kwoty dojść ( ͡° ʖ̯ ͡°)?

#programowanie #it #kichiochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 10
OP: @kebab-case: a co uważasz, że poza Javą powinienem umieć? Chodzi Ci o front-end?

@Marishka: Oczywiście mówimy o kwotach netto.

@zichenbaum: Wiesz nie chodzi mi o kasę aż tak mocno, bo nawet te 5300 mi odpowiada. Tylko jednak skoro przy takim samym albo niższym doświadczeniu ludzie zarabiają więcej to zastanawiam się co jest tego przyczyną.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: marcel_pijak}