Wpis z mikrobloga

U mojej znajomej w pracy zaczęły się redukcje etatów, nagłe wypowiedzenia w trybie natychmiastowym.
Pewnemu gościowi zanoszą do podpisania owe zwolnienie w trybie natychmiastowym, na co kolo:
Poprawia włosy i pyta czy może iść do łazienki obmyć twarz,
Po czym przez okno w kiblu uciekł na przejście pożarowe,
W biurze zaczęli go szukać,
Boom typa nie ma,
A on tym wyjściem pożarowym szybko na dół do luksmedu do lekarza,
I jeb im zwolnienie najpierw na tydzień,
Później psychiatra i 3 miesiące zwolnienia!

Jeżeli to prawda i to czytasz to jesteś moim mistrzem !

[https://www.youtube.com/watch?v=Z9uGai5J2tY&frags=pl%2Cwn]

Pewnie ten cytat mówił w kiblu obmywając twarz xD

#pracbaza #truestory #wygryw
  • 51
@fiberian_hufky76: @DrHaze: @powaznyczlowiek: wpisuje rozpoznanie z kategorii F ICD, raczej nie można na byle co bo tam jak się wejdzie w szczegóły to jest nawet agorafobia, ale na epizod depresyjny, persistent mood disorder itp. to już prędzej. Sam miałem takie zwolnienie na swoim koncie, 4-dniowe coprawda bo skończyły mi się leki (jestem idiotą i nie zwróciłem uwagi xD) i zanim dostałem receptę to po kilku dniach odstawienia się prawie
@DrHaze: albo historia z dupy, albo gość nie zna nawet swoich praw. Jak już parę osób wspomniało, na chorobowe można się udać po rozwiązaniu umowy o pracę xd.

pracodawca chamsko i po cichu chciał ją zwolnić bez powodu, to ona mu też zrobiła na złość,ot historia


@ciastko_z_kremem: powyżej 33 dni L4 i tak płaci ZUS, więc z tym robieniem na złość to tak średnio raczej.

Luxmed na dole... hmm, biurowce
@ma999 nie wiem jak sytuacja teraz wygląda, ale co chwilę przynosiła nowe zwolnienie. Raz miała zwolnienie na 2 tyg. Jak się kończyło, to dostała zwolnieniem na 3 tyg. Jak okres dobiegał końca, to kolejne na 3 tyg i tak się przedłużało
@agaciksa: niestety, ale ty gadasz bzdury. Wypowiedzenie nie musi być na piśmie. Skuteczność wypowiedzenia nie jest uzależniona od zgody drugiej strony, bo to czynność jednostronna. Rozwiązanie umowy natomiast MUSI być na piśmie, bo wymaga porozumienia obu stron.
@elemel90: mylisz pojęcia rozwiązania i wypowiedzenia. A ja po dogłębnej analizie doszłam do wniosku, że żadne z tych nie musi być na piśmie. Rozwiązanie umowy o pracę może nastąpić nawet bez wypowiedzenia, przez telefon, wypowiedzenie umowy o pracę też może nastąpić ustnie i nie będzie za to sankcji nieważności. Wynika to tylko i wyłącznie z orzecznictwa SN, bo art 30 § 3 kp mówi, że powinno być na piśmie.

To o