Wpis z mikrobloga

U mojej znajomej w pracy zaczęły się redukcje etatów, nagłe wypowiedzenia w trybie natychmiastowym.
Pewnemu gościowi zanoszą do podpisania owe zwolnienie w trybie natychmiastowym, na co kolo:
Poprawia włosy i pyta czy może iść do łazienki obmyć twarz,
Po czym przez okno w kiblu uciekł na przejście pożarowe,
W biurze zaczęli go szukać,
Boom typa nie ma,
A on tym wyjściem pożarowym szybko na dół do luksmedu do lekarza,
I jeb im zwolnienie najpierw na tydzień,
Później psychiatra i 3 miesiące zwolnienia!

Jeżeli to prawda i to czytasz to jesteś moim mistrzem !

[https://www.youtube.com/watch?v=Z9uGai5J2tY&frags=pl%2Cwn]

Pewnie ten cytat mówił w kiblu obmywając twarz xD

#pracbaza #truestory #wygryw
  • 51
  • Odpowiedz
Wypowiedzenie nie musi być podpisane, żeby było w mocy. Wystarczy, że zostanie przekazane w formie ustnej przy obecności świadka (dlatego zawsze takie wypowiedzenia wręcza się z kimś).
  • Odpowiedz
@DrHaze znam bardzo podobną historię, jak szef po cichu planował zwolnienie pracownika, ale ktoś to podsłuchał, przekazał informację dalej i tak o oto pracownica od 5msc jest na zwolnieniu lekarskim, a wypowiedzenie nie podpisane :)
  • Odpowiedz
@fiberian_hufky76: Może wpisać cokolwiek, ciężko to zweryfikować, więc nikt tego nie kontroluje. Pewnie wypisuje prochy i zwolnienie na depresje i już. A jak ktoś wezwie na kontrole? To się to już się dobrze czujesz, bo terapia pomogła ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@fiberian_hufky76 ale czy na zwolnieniu w ogóle się coś wypisuje? Pracodawca przecież nie ma prawa tego wiedzieć. Psychiatra może np wystawić zwolnienie, na którym wbije pieczątkę bez specjalizacji, to nawet nie wie, że od psychiatry.
  • Odpowiedz
Wypowiedzenie w trybie natychmiastowym musi mieć swoją podstawę, nie może pracodawca ot tak sobie go dać pracownikowi bez konsekwencji.

Nie ma szczegółów o pracodawcy, ale i pracownik zachował się niepoważnie. Życzę mu powodzenia w sądzie pracy i w zusie, jak pracodawca weźmie świadków tej zmyślonej historii :D
  • Odpowiedz
@DzonySiara: @KrwawyKefir: nic nie może wpisać. Niezdolność do pracy i koniec.

Kiedyś robiłem sporo projektów na Bliskim Wschodzie i po paru razach jak było niebezpiecznie musiałem psychicznie odpocząć. Pracodawca wie tyko, ze mam niezdolność do pracy, powody były objęte tajemnica lekarska.
  • Odpowiedz
@elemel90: nie musi być nawet przekazane, ani odczytane. Jeżeli pracownik ucieknie na widok takich osób, czyli ma świadomość co się wydarzy, to również jest to skuteczne wypowiedzenie.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Przecież są dwie pieczątki, jedna lekarza (i jest tam specjalizacja) a druga pieczątka przychodni i te prywatne zazwyczaj mają wpisane jako poradnie zdrowia psychicznego xD Więc pracodawca wie że byłeś u psychiatry/psychologa, ale nie wie na co
  • Odpowiedz