Wpis z mikrobloga

U mojej znajomej w pracy zaczęły się redukcje etatów, nagłe wypowiedzenia w trybie natychmiastowym.
Pewnemu gościowi zanoszą do podpisania owe zwolnienie w trybie natychmiastowym, na co kolo:
Poprawia włosy i pyta czy może iść do łazienki obmyć twarz,
Po czym przez okno w kiblu uciekł na przejście pożarowe,
W biurze zaczęli go szukać,
Boom typa nie ma,
A on tym wyjściem pożarowym szybko na dół do luksmedu do lekarza,
I jeb im zwolnienie najpierw na tydzień,
Później psychiatra i 3 miesiące zwolnienia!

Jeżeli to prawda i to czytasz to jesteś moim mistrzem !

[https://www.youtube.com/watch?v=Z9uGai5J2tY&frags=pl%2Cwn]

Pewnie ten cytat mówił w kiblu obmywając twarz xD

#pracbaza #truestory #wygryw
  • 51
  • Odpowiedz
@DrHaze: A wcale nie musiał (o ile to prawdziwa historia), bo można iść na zwolnienie po rozwiązaniu umowy o prace, chyba jeszcze przez tydzień-dwa i być na zwolnieniu bez umowy o pracę, chyba, że chciałby jeszcze dodatkowy urlop za czas na zwolnieniu
  • Odpowiedz
ale czy na zwolnieniu w ogóle się coś wypisuje? Pracodawca przecież nie ma prawa tego wiedzieć. Psychiatra może np wystawić zwolnienie, na którym wbije pieczątkę bez specjalizacji, to nawet nie wie, że od psychiatry.


@KrwawyKefir: To teraz mogą jeszcze wystawić papierowe zwolnienie?
  • Odpowiedz
pracodawca chamsko i po cichu chciał ją zwolnić bez powodu, to ona mu też zrobiła na złość,ot historia


@ciastko_z_kremem: pracodawca ma takie prawo, co to jest zwolnienie "chamsko"? jak myślisz czemu pracodawcy to robią? bo ćwoki uciekają na zwolnienia i blokują etaty
a ja za to płacę
to ja zawiniłem tej pindzie? czy pracodawca?
dlaczego ja mam za to płacić?
jak ten kraj ma kiedyś wyjść na prostą jak każdy go
  • Odpowiedz
Nie musial nigdzie uciekac. Do 2 tygodniu po zakonczeniu umowy mozna doniesc l4 i normalnie otrzymywac 80% wypki. Sprawdzone
  • Odpowiedz
@DrHaze: Ale facet musi być #!$%@?, że zamiast normalnie poszukać nowej pracy ucieka się do czegoś takiego. To tak egoistyczne, uciekać na zwolnienie, pracodawca nie może za bardzo nic zrobić, prawo zwykle stoi po stronie pracownika. Mój ojciec miał kiedyś podobną sytuację - nie chodziło nawet o redukcje, baba zwyczajnie #!$%@?ła się w pracy, wiedziała, że chce ją zwolnić, więc szybko poszla na zwolnienie lekarskie. Potem na drugie. I tak prawie
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: Są prace w których nie zarobisz woęcej i wybierając zawód trzeba się z tym liczyć. Zawsze można zmienić branżę. A jeśli zarabiasz tak mało kiedy normalnie mógłbyś mieć więcej, to chyba czas samemu się zwolnić. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz