Wpis z mikrobloga

Jak w tym kraju obsranym gownem ma byc lepiej? W sobote odbyl sie protest rezydentow dlatego ze rzad ich wydymal bez mydla i nie dotrzymal danego slowa zwiekszenia wydatkow na sluzbe zdrowia. Rzadzacy twierdza ze nie maja pieniedzy a lekka reka #!$%@? 10 baniek na kupienie glosow od emerytow dzieki 13 emeryturze. Ale najbardziej mnie #!$%@? fakt, ze nigdzie, doslownie nigdzie, w zadnym wydaniu wiadomosci czy tam tvp info nie bylo nawet wzmianki o tym. Nawet slowem nie pisneli o tym, ze maja w dupie lekarzy, bo hajs oddany dla nich jest hajsem straconym, wszak to tylko 16 tys ludzi a za ten hajs moznaby przekupic ponad 10x tyle patusow. Wzamian woleli #!$%@? przez 20 minut o papiezu czy tam mowic o tym jak to opozycja jest be. Taki wlasnie was majestat prawdziwi patrioci glosujacy na pis/po, bycie #!$%@? w odbyt a potem mowienie ze przeciez jest ok bo wzamian na koniec dostalo sie lizaka. Tak jak mowil prorok stonoga #!$%@? z wami.
#nfz #medycy #lekarz #porozumienierezydentow #bekazpisu #bekazpodludzi #polityka
  • 58
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Jakakolwiek inna, ktora swoje dzialania podejmuje nie po to aby kupic glosy proletariatu i utrzymac sie jedynie przy korycie, ale taka ktora robi cokolwiek aby w tym #!$%@? bylo lepiej, wiem ze to utopia ale nie bardzo rozumiem jaki jest sens twojego pytania. Jezeli masz na mysli to ze pis zly ale innej alternatywy nie ma to tak jakby powiedziec ze no niby choruje na ebole, ale jak wyjde z
  • Odpowiedz
@Erektuser: No dobrze, czyli która z obecnie dostępnych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja nie mówię nic, chce poznać zdanie, na co w takim razie należało głosować. Dobrym rozwiązaniem na oszczędzanie, byłoby nie wydawanie bez potrzeby tego hajsu - co dzieje się obecnie nagminnie. A do tego trzeba reformy. Reformy, do której nikt nie jest skory.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Jakakolwiek partie libertarianska/wolnosciowa w polsce. Ale niestety w tym #!$%@? jest to niemozliwe do zrealizowania bo glupie polaczki w wyborach kieruja sie jedynie tym kogo zobaczyli na plakacie przed domem albo uslyszeli w telewizji na kogo glosowac. Ale czego sie spodziewac po ludziach ktorzy po 4 latach od "wygonienia" komunistow z tego kraju wybrali ich ponownie aby nimi rzadzili. Dla osob mowiacych ze sld to byl najlepszy rzad w tym
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Oczywiscie ze nie ma dobrego wyboru, partie wolnosciowe sa na marginiesie bo niestety motloch woli opieki panstwa niz zapracowac na wlasny dobrobyt. Przez tak male zainteresowanie kluby czy partie nawet nie staraja sie wydawac kasy na rozreklamowanie swoich programow. Jedyna partia ktora przebila sie do mainstreamu byl gwiazdowski ale widac jakim zainteresowaniem sie to objawilo wsrod polakow. Koliber, Kluby , ustriackiej szkoly ekonomi, ugropowan byloby o wiele wiecej gdyby bylo
  • Odpowiedz
@Erektuser: Otóż właśnie, plujesz na wszystkich, którzy głosowali na PiS, a sam nie umiesz podać na co było "lepiej" zagłosować xDD Żadna partia nie obiecywała zajęcia się jak należy służbą zdrowia. I póki co się na to nie zapowiada (chyba, że jakimś cudem uda się skrzyknąć razem całe społeczeństwo).
  • Odpowiedz
A najlepsze w tym jest to, że to właśnie starcy głosujący na PiS najczęściej potrzebują lekarza.


@movsd: Starcy i rodzice dla swoich dzieci. Na partię całkowicie olewającą służbę zdrowia głosują głównie ludzie najbardziej tej służby potrzebujący. Dla mnie po prostu niepojęta jest skala ignorancji wyborców PIS.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Przeciez ci podalem na kogo mozna glosowac wiec nie wiem skad twoje iks de. Pluje na wszystkich ktorzy glosowali na pis, gdyz ta partia nie ma zadnego realnego programu czy nawet pomyslow na rzadzenie niz coraz wieksze wyciaganie kasy od ludzi pracujacych i coraz wieksze zwiekszanie programow socjalnych skubajac sobie przy tym jak najwiecej dla swoich dzialaczy.
A poza tym #!$%@?, nawet jezeli jest cos #!$%@? to nie moge mowic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Erektuser: To naturalne dla demokracji. PiS kupuje głosy i nie wydaje na to, co im się nie opłaca. Inne państwa ściągają sobie imigrantów do głosowania. Jeszcze inne szczują większość, by mniejszość na nich zagłosowała. I tak się żyje na tym świecie.
  • Odpowiedz
@Erektuser: ale przecież tam mieli wpisane w porozumienie, w artykule okopress sami o tym piszą.
"Otóż znalazł się w niej zapis, na który wcześniej nie zwrócono uwagi, a który pozwala Ministerstwu Finansów realizować na razie ustawę „bezkosztowo”. Zapis ów brzmi:

„Wartość produktu krajowego brutto, o którym mowa w ust. 1, jest ustalana na podstawie wartości określonej w obwieszczeniu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego wydawanym na podstawie art. 5 ustawy z dnia 26
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Jasne jak najbardziej masz racje, czytalem ten artykul i wiem ze maja taka mozliwosc. Boli mnie natomiast to ze to porozumienie zostalo podpisane pod ogromnym naciskiem opini publicznej ktora poprzez nagonke medialna na rezydentow zostala podpisana w takiej formie jaka jest w tej chwili. Rezydenci chcieli z tego co kojarze cos ponad 6% pkb natomiast daje im sie ochapy jednoczescie deklarujac 40 miliardow na nowe programy socjalne.
Nie mozna w
  • Odpowiedz
poprzez nagonke medialna


@Erektuser: tutaj pełna zgoda, bardzo złe zjawisko gdzie poprzez tanią propagandę podburza się zaufanie na linii lekarz-pacjenta. Niby wiadomo, że to chodziło o rezydentów ale pewnie większość telewidzów nie rozróżnia i utrwali się opinia że lekarz to oszust. Podobnie było z sędziami, gdzie przez takie wypominanie że jeden z drugim sędzią to złodziej powoduje się że ludzie nie mają szacunku do przestrzegania prawa.
  • Odpowiedz
  • 14
@Erektuser W Holandii też tak jest. Płacisz składkę na ubezpieczenie i ok, jesteś ubezpieczony, ale masz też tzw. 'own risk' (chyba coś koło 600eur na rok), powyżej którego dopiero ubezpieczyciel zaczyna płacić.

Tzn, ja uważam, że w Polskich warunkach kwota 10k jest dość zaporowa, ale możnaby jak w Czechach np. 5-10zł opłaty za każdą wizytę i pewnie by sporą część bezsensownych kolejkowiczów ukróciło.
  • Odpowiedz
starcy głosujący na PiS najczęściej potrzebują lekarza.


@movsd: ale księżule z ambony nie drą ryja: "głosujcie na lepszą służbę zdrowia" gdy idą wybory. A młodzi mają to w dupie.
Ament
  • Odpowiedz