Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sens uczyć się w 2019 roku PHP, jeżeli lubię ten język? Myślałem o nauce PHP i znalezieniu przyszłej pracy w tym właśnie języku, ale czasami natrafiam na komentarze, że już nie opłaca się uczyć PHP, że coraz więcej serwisów powstaje w innych technologiach, np taki komentarz z wykopu:

Porównaj jednak średnią płacę programistów Rubiego a PHP. Dodatkowo teraz coraz mniej nowych serwisów powstaje w PHP, bo ten język ma więcej wad niż zalet: słabo z wielowątkowością, skalowalność - zerowa, zarządzanie pakietami - niedawno pojawił się composer, ale tam większości bibliotek i tak nie ma. Dodatkowo spójrz, że każdy nowy framework do jakiegokolwiek języka porównuje się z Railsami/Sinatrą (ewentualnie Node.js), każdy teraz chce mieć narzędzia jak Rake, Bundler czy RubyGems. Wszyscy starają się naśladować biblioteki jak RSpec,


#programowanie #php #naukaprogramowania #webdev #ruby #java #csharp #cpp #informatyka #programista15k

Czy jest sens uczyć się PHP w 2019 roku?

  • Tak 62.3% (188)
  • Nie 37.7% (114)

Oddanych głosów: 302

  • 43
  • Odpowiedz
niedawno pojawił się composer, ale tam większości bibliotek i tak nie ma


@maciorqa: dalej przestałem czytać.
PHP w ostatnim czasie mocno się rozwinęło. Śmiało znajdziesz dobrą pracę w nim w przyszłości, jak będziesz miał odpowiednie skilsy czyli jak w innych językach.
  • Odpowiedz
już nie opłaca się uczyć PHP


@maciorqa: to samo czytałem z 10 lat temu. Wszystko co nie jest jakoś skomplikowane technologicznie to można postawić na PHPie. A pracy też jest sporo.

Pozdrawiam, programista Elixira i PHPa i Reacta
  • Odpowiedz
Jestem hejterem PHP, ale wiem że PHP 7 a wcześniejsze to zupełnie inny świat i można robić dobrą robotę w PHP jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz