Wpis z mikrobloga

@BajerOp: Nie ma na to miejsca. Ulice dla samochodów, na chodniki trochę za niebezpieczne, a drogi dla rowerów jak sama nazwa wskazuje są dla rowerów. Poza tym dróg dla rowerów jest za mało.Te nowe przepisy które wejdą teraz na dniach (zakaz jeżdżenia po chodniku) uwalą te hulajnogi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 303
@Nirin: Przecież w nocnych przepisach ma być
- jazda po ścieżce rowerowej jeżeli jest
- jazda po jezdni jeżeli jest ograniczenie do 30km/h
- jazda chodniku jeżeli nie ma dwóch powyższych
- dzieciaki od 10rż z kartą rowerową
-
  • Odpowiedz
@zagu nigdy nie zrozumiem tych ograniczeń prędkości w pojazdach elektrycznych. To nawet sensu nie ma. Jeszcze hulajnogą to faktycznie - małe kółka itd. ale rower z silnikiem elektrycznym - tu już się robi smutno. We Wrocławiu pobudowali ścieżek, a są dużo mniej intensywnie używane niż chodniki czy jezdnia (bo rowerzystów jest dużo mniej niż samochodów i pieszych) - jest na nich dużo miejsca i im więcej ludzi przesiądzie się z samochodu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@Nirin: byłem w Atlancie w stanie Georgia i myślę, że to co tam się dzieje pokazuje dokąd będzie to zmierzalo. Mam wrażenie, że tych hulajnog jest tam więcej niż mieszkańców w mieście.

Jest to jeden z najlepszych środków transportu do miasta, mój główny jeśli chodzi o dojazdy do pracy w bezdeszczowej pogodzie (tak, mam samochód). Bez stania w korkach, bez pocenia się, bez szukania miejsc parkingowych, bardzo mobilny, mogę bez
  • Odpowiedz
byłem w Atlancie w stanie Georgia i myślę, że to co tam się dzieje pokazuje dokąd będzie to zmierzalo. Mam wrażenie, że tych hulajnog jest tam więcej niż mieszkańców w mieście.


@brck89: serio?! szok, ciekawe jakie tam są przepisy
  • Odpowiedz
@Taktojaaa: ja jestem znanym jasnowidzem, ostatnio na przykład przewidziałem, że Raptors pokonają Bucks w finale wschodu NBA gdzie prawie wszyscy typowali inaczej, więc weź to pod uwagę xD
  • Odpowiedz
Zresztą co ja się będę klócił, zobaczycie gdzie w Polsce za 2 lata będą te hulajnogi. Powiem wam gdzie - nigdzie xD róbcie screeny
  • Odpowiedz
@Kopamatakawapl: wiem, tylko nie rozumiem dlaczego umożliwiając poruszanie się w strefach 30 (w których mało kto jedzie 30) nie pozwolić na osiągniecie dopuszczonej prędkości.
  • Odpowiedz
@Nirin: Biorę również pod uwagę fakt, że mw 3 tygodnie temu kupiłem sobie xiaomi mijia ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jeszcze bardziej uświadomiło tylko mnie że hulajnogi to przyszłość komunikacji miejskiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@zagu jest na nich dużo miejsca i im więcej ludzi przesiądzie się z samochodu na pojazd elektryczny, tym lepiej.

A tu zamiast zachęcać, to kłody pod nogi.

@Pantokrator: na hulajnogi przesiada się mało kierowców, znacznie chętniej piesi, rowerzyści czy korzystający z komunikacji miejskiej.
A co do ograniczeń, to trochę słabo jakby ktoś mógł jeździć 50 po chodniku. Jak pojawią się takie pojazdy, to powinny być bardziej na zasadach jak
  • Odpowiedz
znacznie chętniej piesi, rowerzyści czy korzystający z komunikacji miejskiej.


Co opierasz wyłącznie na swoich domysłach.

@HetmanPolnyKoronny: ja nie mówię, że ktokolwiek powinien jeździć 50km/h na chodniku. Za coś takiego powinny być absolutnie kosmiczne kary, na czele z konfiskatą pojazdu.
Po prostu ograniczanie maksymalnej prędkości pojazdu elektrycznego do tak drastycznie niskich wartości są bez sensu i tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Nirin: bo ludzie zrezygnują z wygodnego transportu w mieście ze względu na przepisy xD A policja i straż miejska będą robić łapanki na nielegalnych użytkowników xD
  • Odpowiedz