Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki. Jestem zmęczona już swoim stanem skóry. W skrócie zawsze miałam trądzik (żuchwa/broda/skronie). Nie jakiś bardzo uciążliwy, pewnie dlatego nic z nim nie robiłam, ale jest, cały czas. A mam już 30 lat. Staram się na tyle na ile mogę dbać o swoją buźkę. Oczyszczam ją, unikam ciężkich podkładów, przerzuciłam się na kosmetyki mineralne z lekkim składem, zawsze starałam się wysuszać wyskakujące wypryski (teraz bardziej stawiam na oczyszczanie i nawilżanie kosmetykami z naturalnym składem i gówno to daje). Ech. Czytam tony postów na fejsie na grupach twarzingowych i tutaj co jakiś czas wertuję tagi tematyczne. Jeżeli chodzi o dietę, staram się jeść zdrowo, czasem naturalnie wskoczy coś przetworzonego, ale naprawdę sporadycznie. Już nawet przerzuciłam się na mleka roślinne, praktycznie unikam nabiału i rzadko jem mięso (podobno można się wysypać od kurczaka, ech, a od czego nie można). Wnioski jakie mi się nasuwają po tych wszystkich informacjach jakie wyczytałam są takie, że lepiej od razu udać się do endokrynologa i leczyć problem od wewnątrz, niż do dermatologa i skazywać się na tony maści i tym podobnych. Myślę o endokrynologu, ponieważ mam wrażenie, że problem znacznie się nasilił, gdy przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (już od 4 lat ich nie biorę). W trakcie ich brania wyskakiwało mi tam coś, ale znacznie mniej. Więc chcę się przebadać. Czy był ktoś w podobnej co ja sytuacji albo zna się i wie, czy warto byłoby zrobić sobie przed pierwszą wizytą jakieś badania by nie iść tak na pusto czy zdać się na endokrynologa? I czekać aż on zleci odpowiednie badania? Zimą badałam tarczycę i wszystko w normie. Polecacie w #warszawa jakiegoś dobrego endokrynologa?

#tradzik #dermatologia #mirabelkopomusz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 113
W warszwie polecam zapisać się na Inflancka, robią wyczerpujące badania, tylko oni przyjmują na oddział na 2 lub 1 dzień, zależy od fazy cyklu i wyników (A wiec nie przyjście na samo pobranie krwi). Widziałam, ze dużo osób rekomenduje izotek, przeszłam kuracje tym lekiem i niestety po niecałych dwóch latach wszystko wróciło, a sama kuracja jest dość inwazyjna dla organizmu i nie zawsze jest rozwiązaniem problemu
@AnonimoweMirkoWyznania: jako przyszły diagnosta laboratoryjny polecam pójść i zrobić posiew skóry twarzy i z takim wynikiem udać się do dermatologa. Na posiew należy pójść rano, przed snem umyć twarz tak jak zwykle, a rano tylko wodą i iść do laboratorium mikrobiologicznego. Na posiewie będą wyniki antybiogramu, więc jest pewność, że lekarz nie przepisze antybiotyku (jeśli przyczyną są bakterie) który nie działa. Izotec jest skuteczny, ale bardzo szkodliwy, podczas brania tego leku
@AnonimoweMirkoWyznania: mi pryszcze znikly jak przeszlam na ścisłą dietę z niskim indeksem glikemicznym. Najpierw mi wywalilo jak nigdy ale potem skóra jak u dziecka, nawet zaskorniki ppszly. Ile masz lat?
Moim zdaniem wysuszanie sobie skóry to największa głupota.
Jeżeli nie masz innych problemów typu tycie, zaburzenia okresu to raczej poszukaj dobrego dermatologa. A jakie ci tsh wyszlo jak robilas?
@AnonimoweMirkoWyznania: Pij normalną wodę, nie taką z kranu tylko źródlaną np. primaverę. Moja alergia na mleko zniknęła kiedy przestałem pić wodę z kranu. To jest podstawa, od tego trzeba zacząć. Przy czym zniknęły mi ze skóry na twarzy ropiaki, stan skóry poprawił mi się bardzo.
Już nawet przerzuciłam się na mleka roślinne, praktycznie unikam nabiału i rzadko jem mięso (podobno można się wysypać od kurczaka, ech, a od czego nie można).

@AnonimoweMirkoWyznania: xD
Obczaj sobie na Internecie jak ludzie pozbywają się problemów dermatologicznych (ja też miałem problem, wprawdzie nie z pryszczami a z atopowym i wyleczyłem je w kilka dni) przechodząc na diety tłuszczowe (carni, keto, paleo).

Na problemy skórne najlepszy jest tłusty boczuś i masło.
I.....o - > Już nawet przerzuciłam się na mleka roślinne, praktycznie unikam nabiału ...
@AnonimoweMirkoWyznania: Kierunek dermatolog. Mogę Ci polecić jedną znaną z Wrocławia na PW. Kobieta lat 50+ a wygląda jak 30 latka jej skóra więc samam jest reklamą, ma swoją klinikę. Zna się na rzeczy, miałem podobne problemy co ty i nikt nie był wstanie doprowadzić tego do odpowiedniego stanu. Niestety leczenie dermatologiczne to bardzo długi proces. To nie tylko branie leków, ale również uregulowanie flory bakteryjnej na skórze. Ona zapewne wykona Ci
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli do tego czasu sama próbowałaś z tym walczyć nie będąc jeszcze u dermatologa to jesteś głupia po prostu. Sam miałem kiedyś problem z trądzikiem ale dermatolog mi pomógł, a nie na siłę sam próbowałem się leczyć.
@AnonimoweMirkoWyznania: mówię całkiem poważnie. Zacznij myć twarz najzwyklejszym mydłem. Im bardziej 'prymitywne' mydło tym lepiej. Moja żona miała to samo do czasu aż mnie poznała, mówię myj codziennie dwa razy zwykłym mydłem dokładnie wcierając i cyk minęło jak ręką odjął.
Dziewczyno trochę normalności, daj skórze odpocząć
Olej leki, kosmetyki, codzienne mycie i zwolnij psychike - przestań o tym dumać codziennie. Problem zniknie sam

Oosba która znam latami z tym walczyła w końcu za moją poradą odstawiła wszystko i się uspokoiło(a był grany nawet izotek, tetracyklina, cynk i niewiadomo co jeszcze). Szkoda zdrowia na silne leki, antybiotyki czy kosmetyki które również mocno zatruwaja organizm.
Kup sobie zwykłe mydełko za 1.5zl takie niby szare