Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki. Jestem zmęczona już swoim stanem skóry. W skrócie zawsze miałam trądzik (żuchwa/broda/skronie). Nie jakiś bardzo uciążliwy, pewnie dlatego nic z nim nie robiłam, ale jest, cały czas. A mam już 30 lat. Staram się na tyle na ile mogę dbać o swoją buźkę. Oczyszczam ją, unikam ciężkich podkładów, przerzuciłam się na kosmetyki mineralne z lekkim składem, zawsze starałam się wysuszać wyskakujące wypryski (teraz bardziej stawiam na oczyszczanie i nawilżanie kosmetykami z naturalnym składem i gówno to daje). Ech. Czytam tony postów na fejsie na grupach twarzingowych i tutaj co jakiś czas wertuję tagi tematyczne. Jeżeli chodzi o dietę, staram się jeść zdrowo, czasem naturalnie wskoczy coś przetworzonego, ale naprawdę sporadycznie. Już nawet przerzuciłam się na mleka roślinne, praktycznie unikam nabiału i rzadko jem mięso (podobno można się wysypać od kurczaka, ech, a od czego nie można). Wnioski jakie mi się nasuwają po tych wszystkich informacjach jakie wyczytałam są takie, że lepiej od razu udać się do endokrynologa i leczyć problem od wewnątrz, niż do dermatologa i skazywać się na tony maści i tym podobnych. Myślę o endokrynologu, ponieważ mam wrażenie, że problem znacznie się nasilił, gdy przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (już od 4 lat ich nie biorę). W trakcie ich brania wyskakiwało mi tam coś, ale znacznie mniej. Więc chcę się przebadać. Czy był ktoś w podobnej co ja sytuacji albo zna się i wie, czy warto byłoby zrobić sobie przed pierwszą wizytą jakieś badania by nie iść tak na pusto czy zdać się na endokrynologa? I czekać aż on zleci odpowiednie badania? Zimą badałam tarczycę i wszystko w normie. Polecacie w #warszawa jakiegoś dobrego endokrynologa?

#tradzik #dermatologia #mirabelkopomusz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 113
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak jak już kilka osób wspomniało, Izotek. I nie sugeruj się opiniami z neta o strasznych skutkach ubocznych. Dobry lekarz będzie kontrolował stan zdrowia podczas brania leku (morfologia, itp). W Warszawie masz dermatologów specjalizujących się w trądziku. Szkoda Twojego czasu na eksperymenty z dietą czy kosmetykami.
@AnonimoweMirkoWyznania: tylko kuracja z izotryoniny jeżeli dermatolog ci jej nie da to idź do innego dobrego hormony właściwie nie mają tu nic do rzeczy bo te wydzialane naturalnie które mają wpływ na naszą skórę tj estrogen proaktyna testoteron można zbić chemicznie as jaki to będzie miał wpływ na organizm i samopoczucie nie muszę mówić chyba:) Posłuchaj rady człowieka który ma z tym problem 30 lat i przerobił wszystko obecnie jestem nawet
Nata: Tu ci raczej nie pomogą. Ja walczę z trądzikiem hormonalnym, paskudnymi suchymi skorkami i przebarwieniami ale od tabletek. Z przebarwieniami nic większego nie zdziałałam ale na to drugie i trzecie pomogly mascie skonoren (jest tańszy odpowiednik ale dopiero z nim zaczynam, wiec czy działa nie napiszę) i tania maść z apteki retimax. Pozdrawiam 3maj sie.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
Polfa: Trądzik leczy dermatolog! dodatkowo jezeli uzna, że trzeba wykonać dodatkowe badania hormonalne to je zleci.
Jeżeli uzna, że wymagana jest konsutlacja dermatologiczna - zleci ją.
Leki pierwszego rzutu stosuje się jak wyżej w postach. Zineryt + epiduo
Leki drugiego rzutu izotek
W przypadku silnego trądziku od razu stosuje się izotek, zależy od obrazu klinicznego.
W przypadku odstawienia antykoncpecji czasami obserwuje się nasilone zmiany krostne. Jeżeli nie przemija - dermatolog.
Etiologia
OP: @CzarneChmury: Konkretnie mam je na brodzie, żuchwie i na skroniach.
@farmaceut: Gdybym tylko wiedziała co to za grupa hormonów. Ok, sprawdziłam, etinylestradiol i lewonorgestrel, ale nadal mi to nic nie mówi, jakie badania powinnam sobie zrobić.
@hotpizza: Lepiej iść najpierw do dermatologa czy później?
@thewickerman88: Boże, dzięki. Korzystałam kiedyś z cetaphilu, ale nic nie robił i uznałam to za wadę, ale właściwie, jak tak teraz myślę
@mogewszystko100: a zapomniam dodać bo widzę że tu jakieś debilizmy piszą na górze żeby unikać nabiału i mięsa nic bardziej mylnego moZesz spróbować nawet diety ketogenicznej lub wysokobiałkowej pewnie zapytasz dlaczego tak a no dlatego że cukru zwiększają stany zapalane a pryszcz to jest czop łojowy który podał się zakażeniu w skrócie mówiąc :) ale dieta to tylko dodatek podstawa to serie kuracji z izotryoniny badania wątrobie co miesiąc heparagen pod
OP: @Pies_Benek: bajtujesz mnie? ;) Szczerze nie wyobrażam sobie bym miała zrezygnować z jedzenia, które stanowi w większości 90% mojej diety, tym bardziej, że ostatnio praktycznie nie jem mięsa, bo mi się przejadło. Ty stosujesz taką dietę?
@Muoda: mam właśnie wrażenie, że trochę przesadziłam z oczyszczaniem, bo jak to tak, skoro będę się peelingować i szorować to oczyszczę się z tego całego syfu, i wtedy już nie ma bata,
@AnonimoweMirkoWyznania: 3 miesiąc testuje z dziewczyną. Same pozytywy. Raczej żaden lekarz ci nie powie, że jest spoko, bo oni dalej myślą, że miażdżyca bierze się z tłuszczu a nie jedzenia węglowodanów. Idź do dobrego dietetyka, który Ci powie jak robić clean keto. Pozbędziesz się problemów skórnych raz dwa a jeszcze poczujesz się lepiej na ciele i duchu
Anonim: Cześć. Też mam 30 lat i do teraz czasami wyskakuje mi na twarzy ochydny trądzik. Zauważyłem że w moim przypadku jest to spowodowane jedzeniem, tj jeżeli co jakiś czas (Np 2 miesiące) zdarzy mi się zjeść w fastfoodach typu Mac, to po dwóch dniach mam na twarzy kilka pryszczy. Jest to również uzależnione od mojej masy ciała, bo jeśli ważę >85kg to problem pojawia się częściej. Zgadzam się z tobą
@AnonimoweMirkoWyznania: Znaczy się ja ogólnie mam chyba farta do zdrowia, bo nie robię zupełnie nic i się trzymam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja dieta składa się z głównie z kebabów, cukru i głęboko mrożonego pieczywa, a mimo to mam wszystkie wyniki w normie, stabilną i prawidłową wagę i zauważyłem, że od pewnego czasu nawet włosy przestały mi się tak przetłuszczać, jak kiedyś.
@AnonimoweMirkoWyznania: a nie wystarczyłby tylko korektor na zmiany, a potem zmywanie chociazby tym kremem? Kiedys tak robilam, ze jak uzywalam pudru to smarowalam buzie gruba warstwa poltlustego kremu, zostawialam na chwilei scieralam wacikiem. Ladnie czyscilo a skora nie miala szoku pH. Taka luzna sugestia. Powodzenia!
@AnonimoweMirkoWyznania: teraz jest ok, a gdy poszedłem do lekarza było na tyle kiepsko że dermatolog stwierdziła że kwalifikuje się na leczenie ogólne antybiotykiem (zsypana praktycznie większość ciała-twarz, klatka,plecy,skóra głowy ). Cetaphil i Effaclar H są spoko bo to rzeczy do pielęgnacji które ogarniesz sama. Resztę dobierze ci lekarz jak się do niego wybierzesz.
Po effaclarze twarz się strasznie błyszczy na początku, potem dopiero robi się normalnie. Jak nakładasz makijaż i chcesz
@AnonimoweMirkoWyznania: z badań polecam jeszcze sprawdzić: androstendion, DHEA, testosteron wolny. Trądzik mam już chyba 6 lat, obecnie jest bardzo dobrze, ale to była kwestia #!$%@? hormonów, ale mimo wszystko wydaje mi się że najbardziej pomógł peeling kawitacyjny. Nie żadne maści przepisywane przez różnych dermatologów, nie antybiotyki, nawet nie kuracje hormonalne. Wytrwałości życzę i powodzenia!
Zrobiłbym od razu badania krwi we własnym zakresie żeby zaoszczędzić czasu i hajsu i z tym szedł na wizytę. Na pewno będą wymagane, jeśli lekarz będzie chciał wejść z izotretynoiną, a przy tak uporczywym trądziku prawdopodobnie leczenie pójdzie w tym kierunku. Brałem, przeżyłem, od kilku lat mam względny spokój, a efekty uboczne przynajmniej dla faceta nie są tak straszne do zniesienia