Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki. Jestem zmęczona już swoim stanem skóry. W skrócie zawsze miałam trądzik (żuchwa/broda/skronie). Nie jakiś bardzo uciążliwy, pewnie dlatego nic z nim nie robiłam, ale jest, cały czas. A mam już 30 lat. Staram się na tyle na ile mogę dbać o swoją buźkę. Oczyszczam ją, unikam ciężkich podkładów, przerzuciłam się na kosmetyki mineralne z lekkim składem, zawsze starałam się wysuszać wyskakujące wypryski (teraz bardziej stawiam na oczyszczanie i nawilżanie kosmetykami z naturalnym składem i gówno to daje). Ech. Czytam tony postów na fejsie na grupach twarzingowych i tutaj co jakiś czas wertuję tagi tematyczne. Jeżeli chodzi o dietę, staram się jeść zdrowo, czasem naturalnie wskoczy coś przetworzonego, ale naprawdę sporadycznie. Już nawet przerzuciłam się na mleka roślinne, praktycznie unikam nabiału i rzadko jem mięso (podobno można się wysypać od kurczaka, ech, a od czego nie można). Wnioski jakie mi się nasuwają po tych wszystkich informacjach jakie wyczytałam są takie, że lepiej od razu udać się do endokrynologa i leczyć problem od wewnątrz, niż do dermatologa i skazywać się na tony maści i tym podobnych. Myślę o endokrynologu, ponieważ mam wrażenie, że problem znacznie się nasilił, gdy przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (już od 4 lat ich nie biorę). W trakcie ich brania wyskakiwało mi tam coś, ale znacznie mniej. Więc chcę się przebadać. Czy był ktoś w podobnej co ja sytuacji albo zna się i wie, czy warto byłoby zrobić sobie przed pierwszą wizytą jakieś badania by nie iść tak na pusto czy zdać się na endokrynologa? I czekać aż on zleci odpowiednie badania? Zimą badałam tarczycę i wszystko w normie. Polecacie w #warszawa jakiegoś dobrego endokrynologa?

#tradzik #dermatologia #mirabelkopomusz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 113
Zbadaj się na obecność robali. Wcale nie żartuję, znam przypadek gdy gość ok 10 lat leczył się od wszystkiego, a okazało się że przyczyną problemu ze skórą były robale.
pewnie masz podwyższony poziom androgenów, prolaktyny, progesteronu, nadaktywność aromatazy poprzez nadwyżkę w produkcji kobiecych hormonów lub patologii w ich przemianach
terapia hormonalna tj. antykoncepcją działa ze względu na to, iż zmienia proporcje produkowanych hormonów ale może po długim czasie upośledzać naturalne funkcjonowanie gruczołów i narządów, które je produkują skutkując kolejnymi problemami
to samo u kulturystów, którzy nak*rwiają testosteron, a potem rosną im cycuszki - ponieważ organizm dąży do homeostazy i przerabia nadmiar
WolnaPrzyjaciółka: Same, koleżanko ( ) 30 za 2 lata, a mam twarz (i nie tylko) jak nastolatka z burzą hormonów od 15 lat. Może faktycznie tu tkwi cały problem. Jak znajdziesz jakiś magiczny sposób napisz znowu na anonimowym.
Od siebie dodam, że bardzo pomaga mi słońce tylko nie sztuczne z solarium, a naturalne. Najwięcej wyprysków/wągrów mam na plecach, ramionach, dekoldzie i to trochę utrudnia opalanie (
ObityHultaj: Ja za bardzo się nie znam na tym, ale mogę podać przykład mojej żony, która od długiego czasu walczy z wypryskami, trądzikami, czy jak to tam się nazywa.
Otóż ciekawostką było to, że stan skóry diametralnie się poprawiał, gdy brała antybiotyk, np. przy przeziębieniu. Jak odstawiła, to problem wracał. Niestety przeróżne badania nie dały odpowiedzi na to, czy nosi jakiegoś wirusa, zakażenie czy cokolwiek co reagowałoby na antybiotyki.
Ale najciekawsze
Quokka: Zbadaj sobie hormony meskie. Wypryski na zuchwie sa typowe dla osob z podwyzszonym testosterone. Moze to byc spowodowane problemami tarczycy lub policystycznym zespolem jajnikow. Anrtykoncepcja pomaga doraznie, po odstawieniu moze sie nawet pogorszyc. Zrob sobie jeszcze usg transwaginalne. Najlepiej wybrac sie do ginekologa-endokrynologa szczegolnie jezeli bez pigul masz nieregularne miesiaczki.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}

@AnonimoweMirkoWyznania: Z leczenia trądziku to ja bym mogła korki dawać ( ͡ ͜ʖ ͡) bardzo możliwe, że to po odstawieniu tabletek, ale Twój wiek też może mieć na to wpływ. Ja miałam największy problem z trądzikiem w wieku 27-29 lat, czasami miałam na twarzy istną masakrę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Byłam na hormonalmych badaniach krwi i to podstawa! Mam podwyższony poziom jednego
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli mogę coś dodać, to owszem dermatolog i maści spoko, ale to zawsze będzie tylko chwilowy efekt, jeśli hormony masz rozjechane. A pewnie masz skoro na tabletkach anty było lepiej (same here). Tak czy siak zbadanie ich nie zaszkodzi. Najczęściej jest to podwyższony testosteron i androstendion (tym bardziej jeśli zauważasz np mocniejsze owłosienie).