Wpis z mikrobloga

@jacieniemog28 To, że nie ma lekarzy to akurat wina systemu. Lekarz rezydent ma chyba mniej niz 3000 zł podstawy, jakieś 200 zł za dyżur, a przy tym ogromna odpowiedzialność, stres i masa pracy. Nie dziwne, że tylu lekarzy wyjechało na zachód i teraz w wielu, zwłaszcza szpitalach w mniejszych miejscowościach, lekarzy po prostu nie ma.
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: To też prawda. Masz różne pakiety itp. itd. Mogłam np. zapłacić za ubezpiecznie drugie tyle i mieć 0 wkładu własnego. Tak, pracodawca często zapewnia ubezpieczenie, ale nie zawsze i w różnym stopniu. Chyba najczęściej pracodawca pokrywa tylko część opłaty. Najbardziej obrywają po dupie niziny społeczne, czyli hehe studenci i ludzie biedni. Ja zapłaciłam za to swoje ubezpieczenie stosunkowo niewiele, ale normalne jest, że pracujący amerykanie płacą po kilkaset $
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PyszneBuleczki: pytanie która opcja lepsza, bo np państwowe ubezpieczenie zdrowotne na obywatela wcale tansze nie jest a jakość chociazby w PL pozostawia wiele do życzenia.

@GrammarNazi: skoncz pisac bajki. O tym chociazby ze masz dziewczyne lekarza xddd
  • Odpowiedz
@JaszczurReptylCzipke: Niedługo później zadzwonili do niego i kazali się stawić za kilkanaście dni na trzymiesięcznym treningu w Północnej Karolinie. Mieszkaliśmy na Florydzie. Także teges... Jak będę mieć okazję to spytam się mojego promotora czemu wyprowadził się z Kalifornii.
@JakTamCoTam: W Polsce zawsze możesz zapłacić i iść prywatnie natychmiastowo, jeśli cię stać. W USA nie możesz zaczekać kilka miesięcy, ale iść za darmo.
  • Odpowiedz
@jacieniemog28 Człowieku weź przeczytaj co napisałeś i o co Ci chodzi, bo nie ogarniam. Nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem (no chyba, ze nie widzialdm jakiegos Twojego posta). I dochodzę do wniosku, ze co innego miałeś na myśli, a co innego napisałeś i teraz myślisz, że ktoś Cię nie rozumie, bo jest głupi. A jest odwrotnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrammarNazi: do uwierzenia, ale nie u kogoś takiego jak Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sądząc ofc po twoim zaangazowaniu w traceniu czasu innych. Dla mnie eot. Nie wołaj mnie już.
@PyszneBuleczki: ja bym poczekał gdybym wiedział, że dostanę porządną pomoc. Czegoś takiego niestety nie ma, czesto lekarze nadawaja sie tam do diagnozowania chorób, ktore ma kazdy, albo do przepisywania recept i wypisywania antybiotykow. Idac
  • Odpowiedz