Wpis z mikrobloga

@JakTamCoTam Bredzisz bzdury. Powtarzasz jakieś zaslyszane brednie. W Polsce możesz się leczyć na wszystko, a jak ktoś jeździ się leczyć po świecie, to dlatego, że nie wszystko w Polsce jest dostępne.
  • Odpowiedz
A co jest, kucu?


@GordonL: Jeżeli ja jestem kucem to ty jesteś bucem, bo piszesz pierdoły i rozprzestrzeniasz nieprawdę oszukując inne osoby. Nawet Mentzen nie twierdzi, że w USA odnośnie służby zdrowia jest wolny rynek (dostrzega ogromną ilość regulacji - przecież na wolnym rynku ceny nie byłyby kosmiczne, zastanów się chociaż przez 5 sekund), to tylko p---------e ludzi, którzy myślą, że jak pewna część sektora jest prywatna to już jest
  • Odpowiedz
@SpokojnyLudzik: Buahhaah. Wbrew twoim bredniom wolny rynek nie polega na tym ze jest tanio.
Samo istnienie regulacji nie sprawia, że nie ma wolnego rynku.

Problem w tym, że ty nie wiesz co to wolny rynek. Piszesz takie brednie, że mam nadzieje ze masz nie więcej niż 15 lat, bo jak więcej to wstyd.
Przestań czytać felietony mentzena czy korwina i poczytaj coś poważniejszego.
  • Odpowiedz
@GordonL: Wolny rynek doprowadza do tego, że jest taniej, niż drożej np. taxi (drożej) vs uber (taniej), hotele, restauracje - ten sam mechanizm, im więcej hoteli tym cena spada itd...

Oczywiście nie wszystkie regulacje są złe, tego nie mówię - wg. mnie jakieś powinny być, natomiast musi być to zrobione z głową.

Poniżej stare wideo Sławomira Mentzena o służbie zdrowie (jak ją
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam Nie wszystkie metody, jeżeli ktoś się chce leczyć jakimiś środkami, które nie mają jeszcze w Polsce regulacji, to nie, ale nigdy nie spotka Cię sytuacja, że w szpitalu powiedzą Ci, że sory, takiej choroby nie leczymy, musisz zapłacić 100000 zł.
  • Odpowiedz
W jaki sposób to jest nieuczciwa konkurencja?


@mecenas_z_piaseczna: Przykład górnictwa jest tu chyba najlepszy. Państwowe kopalnie mają lepiej niż te prywatne. Kasa od państwa płynie i nie trzeba się za bardzo przejmować jakimiś usprawnieniami czy wydajnością... natomiast prywaciarz musi na wszystko uważać, aby nie wypaść z rynku. Jakby wszystkie kopalnie były prywatne to konkurencja byłaby uczciwsza.
  • Odpowiedz
Dziecko, wolny rynek nie doprowadza do tego ze jest tanio.


Nie masz pojęcia co to jest wolny rynek.

Musisz się douczyć. Ale nie z filmików yt.


@GordonL: no to oświeć mnie... bo wg. mojej wiedzy wolny rynek doprowadza do tego, że robi się taniej niż np. w sektorze państwowym - przykład: szkolnictwo, państwowa szkoła kosztuje 1500zł miesięcznie na jednego ucznia, a prywatne są nawet 2x tańsze. Dalej chyba nie ma
  • Odpowiedz
Nie wszystkie metody, jeżeli ktoś się chce leczyć jakimiś środkami, które nie mają jeszcze w Polsce regulacji, to nie,


@GrammarNazi: no i o tym pisałem. Rak? To lecimy chemioterapia jak się uda dostać na onkologie po roku stania w kolejkach. Po czym i tak dowiadujemy się, że niewiele pomogło i zostaje nam pare miechów życia.
  • Odpowiedz
@Kapssel: Przecież ceny czegokolwiek związanego ze służbą zdrowia w USA są wywindowane na maxa. Standard mają taki jak i w Europie zachodniej, ale wsadzenie nogi w gips kosztuje 5x tyle co w Holandii. Ludzie po jeebaną insulinę jeżdżą do Meksyku, bo ich nie stać na amerykańską.

Wszystko postępowało, bo szpitale przechodziły na model for-profit, równolegle działali producenci leków zauważając, że popyt jest sztywny (bo jak nie weźmiesz tej insuliny to
  • Odpowiedz