Wpis z mikrobloga

@miejskismog:

to bez znaczenia, w obliczeniach musisz to uwzględnić np mediana obejmuje także ich


No ok, ale jaki jest sens wyliczanie mediany opodatkowania z sektora zatrudnienia który jest finansowany z podatków? Ja płacę podatek państwu żeby zatrudniło pana bagietmajstra i mu opłaciło zusy i składki, więc to ja place skladki pana bagietmajstra, a nie bagietmajster ( ͡°
  • Odpowiedz
No ok, ale jaki jest sens wyliczanie mediany opodatkowania z sektora zatrudnienia który jest finansowany z podatków?

księgowy sens ;)

@Piono92: mówiłem o medianie płac.( ͡° ͜ʖ ͡°) obliczyłem podatek dla mediany wynagrodzenia

Nie no wiem że 13 mld to za malo, ale 13mln * 1000 to 13 mld. Dlatego pytałem jak to obliczasz.

nie obliczam, jak już napisałem. takie są wplywy z podatków
  • Odpowiedz
Które ma w #!$%@? wyłączeń i jeżeli zachorujesz na jakąś rzadka odmianę raka, to zbankrutujesz albo umrzesz.


@GrammarNazi: nfz też nie będzie podejmował takiego leczenia, albo będzie ono nieskuteczne robiąc coś znacznie gorszego czyli okłamując Cie poprzez dawanie poczucia, że coś się zmienia. I tak i tak będziesz szukał jakiejś rzadkiej kliniki gdzieś na świecie, która będzie to leczyć.
  • Odpowiedz
A wiecie dlaczego opieka medyczna w USA ma tak gigantyczne ceny ? Nie nie to co gadają w „prostej ekonomi” to bzdury niestety. Administracja. Prywatna służba zdrowia ma takie koszta administracyjne ( kosztu prezesów, administracji szczególnie tej związanej z rozliczaniem ubezpieczeń, itp)
  • Odpowiedz
@r5678: to że nigdy nie jechałeś karetką to żaden argument. Większość nie jechała. Ale ci co jechali to pewnie po raz pierwszy w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja już w rodzinie przekonałam się rok temu jak "nie dotyczy/nigdy się nie stanie"
  • Odpowiedz
@GordonL: Gdy zaczęły się pojawiać nowe (legalne) serwisy streamingowe z exlusive'ami to zaczęło znowu rosnąć piractwo.
Nie słyszałeś jak ludzie hejtują Epic Game Story który zgarnął kilka tytułów i nie będzie ich na steamie, w ogóle lub czasowo?
  • Odpowiedz
@JaszczurReptylCzipke: Każdy wykopowy kuc wie, że ten casus ambulansu w USA to nie jest wolny rynek bo cośtam. Wolny rynek jest jak wszystko super działa i wszyscy są super bogaci, ten ambulans to jest socjalizm (w myśl tego że wszystko co złe to socjalizm).
  • Odpowiedz
@DeafSilence: Trudno mi uwierzyć, że 30 tysięcy dolarów może kosztować rutynowe badanie w laboratorium. Co oni tam, #!$%@?, badali? XD

W dodatku sam powiedziałeś o próbie samobójczej - co się bada po próbie samobójczej? Mocz, ewentualnie krew. Może wymaz ust wzięli. Za stwierdzenie, że był/nie był naćpany/pijany wzięli 30k XDDDD
  • Odpowiedz