Wpis z mikrobloga

@JakTamCoTam Człowieku, p--------z jak potłuczony. Nikt z rakiem nie czeka rok na chemioterapie. Moja różowa jest lekarzem więc akurat mam wszystko z pierwszej ręki. No i babcia różowej, moja i mój ojciec chorowali na raka. Powiem krótko - p--------z jakieś zaslyszane popularne plotki.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: 1. Trochę kultury, bo brakuje Ci dużo.
2. Rok to była ironia akurat, pewnie w przypadku onkologii krócej(w przypadku np psychiatrii, lub jakichś zabiegów już nie i wiem to z doświadczenia), ale chodzi mi o to, że NFZ nie funduje w wielu przypadkach skutecznego leczenia.
Wytykam NFZ gdzie mogę, ale nie jestem zwolennikiem usuwania go w 100%. Uważam, że powinno się zrobić porządek z publicznymi szpitalami w których to
  • Odpowiedz
zmartwię was... korwin to debil i nie napiszę pewnie nic odkrywczego

1. jeśli budżet jest dobrze zbilansowany oraz pozwala ludziom zarządzać swoją kasą jak chcą, ludzie mają ulgi itp. to problem służby zdrowia sam się rozwiązuje, problemem jest to że w polsce do budżetu wsadza się wszystko jak do jakiegoś kotła czarownicy która waży truciznę a nie myśli się co będzie potem [500tys urzędników mimo postępowej informatyzacji państwa, 500+ mimo iż lepsze
  • Odpowiedz
w sumie to można też zwyczajnie dać ludziom możliwość finansowania placówek, ja od dawna pisałem żeby samorząd rozszerzył się na ulice by były zbiórki na dany budżet itd. by to było powszechne i by na ulicach w urzędach itp. były skarbonki
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: jakby się dało to spoko, ale mam wrażenie, że tamte kolesiostwo oraz biurokracja to jak uczelnie wyższe. Często nie do ruszenia, bo łatwo mówić "trzeba zmodernizować", ale w praktyce to jest ultra trudne do wykonania. Myślę, że prywatyzacja w co większych okręgach wyjdzie na dobre. W małych okręgach bym nie prywatyzował raczej, bo wątpię aby ktoś kupił a ludzie mogą nie mieć alternatywy w razie zamknięcia.
  • Odpowiedz
tylko nie wiem jak to sensownie zorganizować xD chyba że by się wpłacało na konto a reszta [w sensie skarbonki] byłaby ogólna xD

trzeba by było zrobić to tak by to się przebiło do mainstreamu
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam Ta, następny mądry chciałby Amerykę zrobić. Szpitale kuleją, system ma wiele wad, ale piszesz bzdury na podstawie swoich obserwacji i plotek, a widać, że pojęcia bladego nie masz jak to działa. Jak trafiasz do szpitala, to lekarz ocenia czy możesz czekać, czy nie. Ludzie często idą do lekarza z byle gównem, a potem płaczą jak to się ich źle traktuje i ile muszą czekać. Nikt z rakiem, ani poważnie chory
  • Odpowiedz
tak odnośnie tych skarbonek, wiecie jak są nagrody za bycie dawcą krwi itd? tu też można by było coś takiego zrobić :D np. rok bez podatku czy coś przy określonej kwocie rocznej :D nie wiem, jakieś naklejki by się pobierało czy chooj
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam To nie czytaj, pozostań dalej ciemny ( ͡º ͜ʖ͡º)
@jacieniemog28 Nie rozumiem? Tak, to jest problem i to też generuje kolejki. Z tego co różowa mi opowiada to możnaby książkę napisać z jakimi pierdołami potrafią ludzie w nocy na sor przyjść ludzie, a potem dramatyzowac, ze czekali trzy godziny, bo lekarze w pierwszsj kolejności muszą się zająć poważnymi sprawami a nie przyjmować gościa z
  • Odpowiedz
@JaszczurReptylCzipke: To ja opowiem moją historię z ubezpieczeniem w USA na 4 miesiące wymiany studenckiej.

Mimo, że moja uczelnia zapewnia mi full wypas bez limitów ubezpieczenie na wyjazdy, to uczelnia w Stanach i tak wymagała ichniejszego ubezpieczenia. Mogłam wybrać albo uczelniane 3000zł na okres 1 semestru, albo prywatnie ZA JEDYNE 1100zł semestr z wkładem własnym 1500$ (czyli dopiero po tej kwocie zacznie mi ubezpieczyciel dopłacać). Wizyta u lekarza tak czy
  • Odpowiedz