Wpis z mikrobloga

Gdyby firma należała do pracowników, to ciężko byłoby im dymać samych siebie.


@rodnorev: poważnie? A o czym świadczy cała historia socjalizmu/komunizmu? Że jeżeli coś należy do wszystkich, to jest niczyje...
To myślenie trwa u nas do dzisiaj :-(
  • Odpowiedz
Więc nie wiem, o co się do mnie przywalasz, skoro tylko się do suchego faktu odniosłem, że dojazdy były.


@taki_tam_ktos: bo mi z kontekstu wyszło, że wolisz dojazdy w socjaliźmie, niż konkurencję w kapitaliźmie...
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: xD. Nie wolę i zresztą napisałem, że system dla mnie sam w sobie jest #!$%@?.

Co nie zmienia faktu, że z mojej rodzinnej miejscowości (koło 1.5k mieszkańców) w godzinach największego ruchu za dnia były wówczas co pół godziny autobusy, a obecnie przez cały dzień roboczy leci ich... 4 xD.

  • Odpowiedz
anie, nawet w dużych miastach pomimo możliwości korzystania z bardzo rozwiniętej komunikacji miejskiej l


@zakamuflowany_fetyszysta: jest różnica pomiędzy muszę jeździć samochodem bo nic nie ma, a mogę jechać samochodem bo jest mi wygodniej.

W małych miejscowościach każdy powinien mieć swój samochód bo transport zbiorowy nie ma sensu.


@Janusz_Rekina: I potem większe miasta gdzie wszyscy pracują stoją w jednym wielkim korku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rodnorev:
Od pensji minimalnej klin podatkowy wynosi już ponad 1000 złotych jednak zamiast dać sensowne kwoty wolne to się jakieś pińcet plus wprowadza. Chlew obsrany gównem i
P A T O L O G I A
  • Odpowiedz
@Drakii: PKS Gniezno zawiesil wiekszosc autobusow do pobliskich gmin. Wszystkie byly nierentowne, niektore gminy zgodzily sie doplacac byle, zeby autobus przyjechal po te 3 osoby.
  • Odpowiedz
A ja myślałem, że zła komuna upadła przez zależność od Związku Radzieckiego i dyktaturę (ʘʘ)


@rodnorev: to źle myślałeś/myślisz. PRL upadło z przyczyn ekonomicznych. Reszta to pierdoły. Gdyby zaopatrzenie (i możliwości zarabiania na nie) było takie jak dzisiaj, mało kogo obchodziłby KOR czy NSZZ... PRL trwałby po wieki.

Zresztą powoli zataczamy koło - coraz bliżej jesteśmy kolejnego etapu "socjalizmu z ludzką twarzą" - i tak, to
  • Odpowiedz
@rodnorev: Wolnosciowcem będziesz, gdy nastąpi ogromna automatyzacja, a roboty będą produkowały dobra by każdemu człowiekowi dać według jego potrzeb. Próbujecie tworzyć socjalizm, gdy nie ma wystarczająco zakumulowanego kapitału a swoimi rozwiązaniami bardzo temu przeszkadzasz i chcesz zrobić ZSRR, który nota Benedykt źle skonczyl
  • Odpowiedz
Napisałem: do pracowników, nie do wszystkich.


@rodnorev: to jaka z tego równość, pracownicy banku vs pracownicy warzywniaka na bazarku? Chcesz tworzyć nowe kasty bogaczy? Czy może pracownicy banku nie mieliby prawa do własności swojego miejsca pracy? Pomyśl trochę...
  • Odpowiedz