Wpis z mikrobloga

Przestałem przepuszczać #p0lka na przejściach dla pieszych (o ile nie jestem do tego prawnie zobowiązany) jadąc samochodem. Zawsze jak puszczę bez bezinteresownie #niebieskiepaski, to uśmiechnie się, albo pomacha ręką w geście podziękowania. Gdy uczynię tak samo z #rozowepaski, to księżniczka jeszcze pogardliwie spojrzy z fochem, dlaczego nie puścił jej pierwszy mozliwy samochód, a najlepiej, to nie podwiózł jej do miejsca jej podróży.

#przegryw
  • 54
  • Odpowiedz
@Socjopata321: To u nich standard.
Miałem sąsiadkę i z racji wieku i kultury mówiłem jej dzień dobry ale odzewu nigdy nie było tylko robiła minę jak by foch czy uj wie co ( było to widać po jej gębie".
Aż przestałem mówić dzień dobry i mijałem ją z obojętnością to aż się zatrzymała i odprowadziła mnie wzrokiem wręcz z oburzoną miną.
  • Odpowiedz
  • 68
@FulTun niestety sami jako faceci doprowadziliśmy do takiej sytuacji, dajemy kobietom atencje i przyzwyczajamy je do niej, a jak powszechnie wiadomo, daj palec, a wezmą całą rękę.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak to zgrabnie ująć ale kobiety przestały odróżniać męskiego gestu od " Bo mi się należy i łaski nie robisz".
Jeśli kobieta widzi w czymś cel a barierą w osiągnięciu właśnie tego celu jest mężczyzna czy to z powodu finansowego cz innego to wiadomo jak się zmienia w sekundę w miłą i czułą istotę gdy może coś ugrać, a tak to sam widzisz.
  • Odpowiedz
@FulTun ja mam w bloku taką starą babę, mieszka na parterze. Zawsze jej mówiłem dzień dobry, ale ona prawie nigdy nie odpowiadała, więc przestałem już kilka lat temu. Oczywiście rodzice kwik jak tak można i na nic moje tłumaczenie, że nie będę miły dla buców w nieskończoność. Nie witam się z nią, zamykam jej drzwi od bloku przed nosem, przepycham się w drzwiach itd.
Miała szansę żyć ze mną w zgodzie i
  • Odpowiedz
@whiteglove: Kobieta puszczająca ludzi na pasach to też ewenement. Rzadko która się zatrzyma jak nie musi, czyli nie ma jeszcze nikogo na przejściu. A nawet jak jest to też często przyspieszy przed nosem, byle tylko się nie zatrzymywać.
  • Odpowiedz
Serio? Jak mnie ktoś przepuszcza na pasach to chce przejść jak najszybciej, żeby mógł jechać i nie czekał piec lat. Rozumiem, ze mam stanąć na środku i machać? Nigdy nie pomyślałam, ze to aż taki problem. Wyobraź sobie, ze jak mi facet drzwi otworzy to ZAWSZE podziękuje, ale mam wtedy z nim bezpośredni kontakt. Ja tez często przytrzymuje drzwi innym ludziom i nie widze w tym problemu, ale z tymi pasami to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@whiteglove: no ale jakbys podziekowala to by korona z glowy spadla:)?
@Socjopata321 Ja przepuszczam wszystkich i obserwacje mam identyczne. Facet podziekuje, pomacha, usmiechnie sie itd.
Kobieta jakby nigdy nic. BO JEJ SIE NALEZY.

A #!$%@? prawda xD moge sie nie zatrzymac przed przejsciem i przejechac. To jest moja dobra wola i tylko tyle.
  • Odpowiedz
@somskia: Mi zawsze jakoś tak po prostu milej jak ktoś kiwnie głową czy się uśmiechnie , czasem tez machnie, ale nie tak zatrzymując się na środku tylko delikatnie dłoń uniesie. Czasem się wkurzę jak jak widzę ze ktoś stoi już długo przepuszczę a ten nawet nie zerknie ino lezie :< Nie popadajmy w skrajności ale czasem trochę uprzejmości nie zaszkodzi :)
  • Odpowiedz
@PrettyHotProgrammer: Ja szczerze to serio myśle tylko o tym, żeby przejść jak najszybciej, żeby ktoś mógł jechać dalej i nawet nie myślałam o tych w tych kategoriach, bo pierwszy raz spotykam się z czymś takim
  • Odpowiedz
@Socjopata321: przepuszczanie wszystkich ludzi na światłach to twój obowiązek jako kierowcy, przez takich ludzi wlasnie jest tragedia na przejsciach dla pieszych , jeden cie przepusci wchodzisz na pas a drugi samochod z pasa obok jedzie jak debil
  • Odpowiedz
  • 4
@Socjopata321 bzdury gadasz, ja zawsze dziękuję, a z kolei jak puszczam to nikt mi nigdy nie podziękował niezależnie od płci. Za to we wtargnieciach i zmuszaniu do gwałtownego hamowania przodują stare baby. Pewnie dlatego, że statystycznie jest ich więcej niż mężczyzn.
  • Odpowiedz